56.532 evrov: to je rekorder po zaslužku med ...

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

ku
ku
1 08.01.2024 06:20:25

Kakšen šov Dončića in Irvinga! Glejte, kako je Dallas prišel do ene od največjih zmag v sezoni (video)

Dallas je s 115:108 premagal najboljšo ekipo na zahodu, Minnesoto.

Luka Dončić je moral zadnjo tekmo Dallasa izpustiti zaradi težav z gležnjem in ni jih bilo malo, ki so pričakovali, da bo slovenski zvezdnik tudi na tekmi z Minnesoti počival in soigralce spremljal s klopi. A Dončić se ni le vrnil, temveč je skupaj z Kyriejem Irvingom uprizoril eno od najboljših predstav v letošnji sezoni, za nameček pa je pri tem padla najboljša ekipa zahoda. Dallas je slavil s 115:108.

Dallas, ki trenutno igra niz domačih tekem, je sicer povedel, a je imel predvsem v prvem polčasu težave z niszko prvo postavo (zaradi poškodbe je manjkal center Dereck Lively II.), da Minnesota ni vodila, pa je posledica slabega izvajanja prostih metov. Dončić je ob koncu polčasa poskrbel za izjemno pomembno trojko, nato pa še odlično asistenco Grantu Williamsu za vodstvo s 60:56.

V drugem polčasu sta bila Dončić in Irving še naprej zelo razpoložena in sta zadevala tudi za 3 točke, najvišja prednost Dallasa (oziroma katere koli ekipe na tekmi) je znašala 9 točk. A Edwards, ki je bil s 36 točkami najuspešnejši igralec na tekmi, je poskrbel za delni izid 11:0, preobrat in vodstvo gostov s 104:100. Sledila je dramatična končnica. V njej je najprej Dončić poskrbel za asistenco Powellu, po zgrešenem metu Edwardsa pa je Irving najprej izenačil s trojko, nato pa zadel še eno za vodstvo s 109:106. Vodstva Dallas ni več izpustil iz rok, med drugim je v ključnih trenutkih dva prosta meta zadel tudi Dončić.

Slovenski zvezdnik je na koncu dosegel 34 točk, 6 skokov in 8 asistenc, točko več je dosegel Irving.

Značke: dončić, dallas, irving