Finalni nastop Anje Osterman na 200 metrov

29-letna Primorka je že pred tekmo sodila v ožji krog favoritinj za medaljo, saj je letos v svetovnem pokalu dobila obe tekmi na tej razdalji. Tokrat je bila hitrejša svetovna prvakinja že na 500 metrov Lisa Carrington, ki je vodila ves čas in na koncu Slovenko prehitela natanko za sekundo.

Bron je osvojila Madžarka Anna Lucz (+1,15). Brez odličja je ostala Poljakinja Marta Walczykiewicz (1,34).

Osterman je bila v soboto na 500 metrov šesta.

Napredovala iz dneva v dan

"Super je, danes je peti dan tekmovanja in iz tekme v tekmo mi je šlo boljše. Po včerajšnji 500-metrski tekmi, kjer sem medaljo izgubila v zadnjih 40 metrih, se je danes vse poklopilo in sem bila druga. Taktika je bila takšna kot po navadi na 200 metrov – dober start in na vso moč do cilja. Nisem vedela, kaj pričakovati, saj je veter zelo močan. Vse se je poklopilo in osvojila sem drugo mesto. Zelo sem zadovoljna," je povedala Osterman.

"Med samo tekmo nisem vedela, na katerem mestu sem, saj sem bila na progi sedem. Vedela sem, da veslam dobro. Upala sem, da bom s takšnim občutkom prišla tudi v cilj. Ko sem pogledala okoli sebe in videla, da sem dobila to medaljo, sem bila res zadovoljna. Občutek je super, ker je to moja prva medalja v K1. Zadovoljna sem, da se letošnja sezona tako dobro razpleta," je še dodala Oasterman.

Anji Osterman v drugem poskusu uspelo do medalje na SP-ju

Zdaj še po medaljo na evropsko prvenstvo

Počitka ne bo, saj se 18. avgusta v Münchnu v sklopu evropskega prvenstva več športov, kjer bodo istočasno potekala prvenstva stare celine v devetih športih, začenja še drugi vrhunec sezone. "Čez deset dni je še evropsko prvenstvo. Nanj se bom pripravljala na Slovaškem skupaj s trenerjem, ki ga tukaj ni. Merim na visoka mesta tudi na evropskem prvenstvu," je sklenila Ostreman.

Druga Slovenka s posamično medaljo na SP-jih

Do letošnje sezone je Osterman nastopala v kajaku dvojcu skupaj s Špelo Ponomarenko Janić, s katero je na svetovnih prvenstvih osvojila srebrno in dve bronasti medalji.

Osterman je postala druga slovenska sprinterka na mirnih vodah s posamično kolajno s svetovnih prvenstev. Leta 2006 je bila Ponomarenko Janić druga na 200 metrov na svetovnem prvenstvu v Szegedu, v enojcu na svetovnih prvenstvih pa je Špela osvojila še tri bronaste kolajne na 200-metrski razdalji.

Podelitev medalj najboljšim kajakašicam na 200 m

Zakrajšek peti na 5000 metrov

Jošt Zakrajšek je na zadnji preizkušnji svetovnega prvenstva zasedel peto mesto na 5000 metrov. Tokratno tekmo so izvedli z dvema prenosoma čolnov, kjer tekmovalci s čolnom v roki po kopnem pretečejo kratko razdaljo ter se nato vrnejo v čoln in nadaljujejo veslanje, kar je značilnost kajakaškega maratona.

Prenosa sta bila usodna za prvega favorita tekme, Portugalca Fernanda Pimento, saj je z repom čolna med tekom udaril ob tla ter tako poškodoval smernik, da kljub naporom pri veslanju ni šlo dalje in je jezen zapustil jezero.

Zakrajšek, ki ima tudi nekaj izkušenj s tekmovanj v kajakaškem maratonu, je poznavanje te discipline dobro unovčil. Kljub slabšemu startu je dohitel vodilne tekmovalce, dobro se je znašel pri prenosih in na koncu v cilj priveslal peti z 42 sekundami zaostanka za zmagovalcem.

Svetovni prvak je postal Šved Joakim Lindberg, drugi je bil Nemec Tamas Grossmann, tretji pa Španec Francisco Cubelos.