198050

Na Šport TV prihaja Ultimate Tennis Showdown

Avtor: Urban Kolman
21. 7. 2023, 08.32

Na Šport TV boste lahko v naslednjih dneh spremljali novo različico tenisa. Od 21. do 23. julija se bodo nekateri izmed najboljših tenisačev sveta pomerili na turnirju Ultimate Tennis Showdown. Na turnirju bodo tekmovali Benoit Paire, Taylor Fritz, Frances Tiafoe, Ben Shelton, Gaël Monfils, Diego Schwartzman, Alexander Bublik in Wu Yibing.

Prvi različico je leta 2020 organiziral nekdanji trener Serene Williams in trenutni trener Danca Holgerja Runeja Patrick Mouratoglou. To bo že tretja izvedba turnirja. Prvo je dobil Italijan Matteo Berrettini, ko je v finalu premagal Grka Stefanosa Tsitsipasa.

Teniški obračuni za razliko od navadnega srečanja potekajo približno štirideset minut. Razdeljeni so na četrtine, ki trajajo po osem minut. Med vsako četrtino imata igralca tri minute časa, da zamenjata strani. Zmagovalec je tisti, ki prvi dobi tri četrtine. Če oba dobita dve, sledi podaljšek. Na koncu zmaga tisti, ki prvi dobi dve zaporedni točki. Prav tako ni ponavljanja servisov. Če igralec naredi napako, je to avtomatsko točka za nasprotnika.

Zmagovalec posamezne četrtine ni igralec, ki ima po koncu osmih minut več točk. Igralec, ki ima več točk, je v prednosti, saj potrebuje le še eno točko, ki jo mora doseči po izteku časa. V primeru, da je rezultat po osmih minutah 12-10 bo zmagal tisti, ki prvi pride do 13 točk.

Med drugimi razlikami od standardnega tenisa je tudi pravilo, da je treba servirati v roku 15 sekund, igralci imajo možnost klicanja prekinitev, ob igrišču je ves čas prisoten trener, s katerim se lahko pogovarja igralec, prav tako ni nikakršnih kazni glede obnašanja.

Za konec so tu še UTS kartice, ki igralcu omogočajo različne stvari. Ena od teh je odvzem servisa nasprotniku ali možnost, da je naslednja točka vredna tri.

Ultimate Tennis Showdown od 21. do 23 julija na Šport TV

1

2

Dončič po prvi polfinalni tekmi: Koga briga moj strelski izkupiček? (VIDEO)...Več

3

Ko pustiš za seboj tudi Gajserja in Prada, popustijo “vse zavore” (VIDEO)...Več

1

Bitka za Schalkejevega čudežnega dečka se stopnjuje: V najboljšem položaju Bavarci in biki...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več