Oier Zarraga je odločil na rimskem Olimpicu. Foto: EPA

Sandi Lovrić je na rimskem Olimpicu odigral vso tekmo, Jaka Bijol pa je bil po dolgem okrevanju po poškodbi in operaciji kosti v levem stopalu konec novembra na klopi za rezervne igralce. Vstopil je v 77. minuti.

Videmčani so povedli v 47. minuti z Lorenzem Luccom, ki je podstavil nogo po strelu Hassaneja Kamaraja in prelisičil vratarja Ivana Provedela.

Že dve minuti zatem je bilo 1:1. Napadalec Mattia Zaccagni je ušel po levi strani in podal pred vrata, Lautaro Giannetti pa je potisnil žogo v lastno mrežo. Oier Zarraga je v 51. minuti z natančnim strelom z roba kazenskega prostora znova popeljal Udinese v vodstvo.

To je bil tudi končni izid tekme, na kateri je v 94. minuti Nehuen Perez pri gostih dobil drugi rumeni karton in moral iz igre.

Teun Koopmeiners je zagotovil Atalanti točko v Torinu. Foto: EPA

Milan na drugem mestu zamenjal Juventus
Nogometaši Milana so se prebili na drugo mesto. V 28. krogu so tesno ugnali Empoli z 1:0 in prehiteli Juventus, ki se je z Atalanto razšel z 2:2.

Milan se je namučil na San Siru. Edini gol je v 41. minuti dosegel Christian Pulišić.

Juventus je drugo mesto zapravil z remijem proti Atalanti. Ekipa iz Bergama je po golu Teuna Koopmeinersa povedla v 35. minuti. V drugem delu je Juventus z goloma Andree Cambiasa (66.) in Arkadiusza Milika (70.) izid obrnil. A veselje domačih navijačev je bilo kratko, saj je Koopmeiners v 75. minuti še drugič zatresel mrežo za končnih 2:2.

Bisseck zagotovil novo zmago Interju
Vodilni Inter hiti k naslovu. Bologna je izgubila proti črno-modrim z 0:1. Bologna, ki je imela več strelov in večjo posest žoge, je doživela peti poraz sezone. Inter, ki je pri 24 zmagah in zgolj enem porazu, pa je do novih treh točk prišel po zaslugi zadetka Yanna Bissecka iz 37. minute.