12. 9. 2022,
23.00

1 leto, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,04

La Liga špansko prvenstvo Betis Barcelona Real Madrid Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak

Ponedeljek, 12. 9. 2022, 23.00

ŠPANSKO PRVENSTVO, 5. KROG

Realu uspel preobrat, Barcelona ni več prva

Jan Oblak | Jana Oblaka ni bilo v kadru Atletica. Na dan srečanja je začutil bolečine v mišici. | Foto Reuters

Nogometaši madridskega Reala tudi po petih krogih ostajajo s stoodstotnim izkupičkom. V nedeljo so doma po preobratu ugnali Mallorco s 4:1. Na drugem mestu je Barcelona, ki je s 4:0 odpravila Cadiz. Bolj kot rezultat pa je odmevalo dogajanje na tribunah, saj je bila zaradi zdravstvenih težav enega izmed gledalcev tekma dlje časa prekinjena. Atletico je brez Jana Oblaka odpravil Celto, Betis pa v nedeljskem derbiju Vilarreal. Rumena podmornica je tako doživela prvi poraz v tej sezoni.

Robert Lewandowski
Sportal Drama s srečnim koncem za Oblaka, šov Lewandowskega, polom Liverpoola

Barcelona je tekmo v Cadizu proti zadnjeuvrščeni ekipi dobila po zaslugi zadetkov v drugem polčasu, ko sta se najprej med strelce vpisala Frenkie de Jong in Robert Lewandowski, s šestimi goli prvi strelec lige, nato pa po podaji slednjega še Ansu Fati v 86. ter Ousmane Dembele v 92. minuti.

Obračun so sicer v 83. minuti za dlje časa prekinili, da bi navijaču na tribuni pomagali ob srčnem napadu, med drugim je kar vratar domačih stekel po defibrilator in ga poslal na tribuno. Pozneje so španski mediji poročali o še enem primeru težav navijača.

Atletico je Celto odpravil brez Oblakove pomoči, zato pa z zadetki Angela Corree, Rodriga de Paula in Yannicka Carrasca ter avtogolom Unaija Nuneza. Škofjeločan je na dan tekme začutil bolečine v levi stegenski mišici, ki si jo je poškodoval prejšnji teden na tekmi v San Sebastianu, a je le nekaj dni pozneje le branil na tekmi lige prvakov. Kdo bo branil naslednjo tekmo lige prvakov, ki Atletico čaka v torek? Bo to Jan Oblak ali pa Hrvat Ivo Grbić, ki je v soboto vpisal krstni nastop na tekmi la lige? O tem se bo trener Diego Simeone odločil v naslednjih dneh.

Vinicius je v 72. minuti povedel Real proti Mallorci v vodstvo z 2:1. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Vinicius je v 72. minuti povedel Real proti Mallorci v vodstvo z 2:1. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Vodilni Real Madrid je še edini brez praske. Na uvodni nedeljski tekmi je doma odpravil Mallorco. Tekma se ni začela najboljše za bele baletnike, saj so gostje v 35. minuti povedli prek napadalca Kosova Vedata Muriqija. V izdihljajih prvega polčasa je Federico Valverde izenačil na 1:1, v nadaljevanju pa je evropski prvak le upravičil vlogo favorita. V 72. minuti je Real v vodstvo popeljal Brazilec Vinicius Jr., v zadnjih minutah pa sta zadela v polno še njegov rojak Rodrygo in pa nemški branilec Antonio Rüdiger.