Thermometer Blue 0,14

Fabio Jakobsen Tilen Finkšt

Nedelja, 21. 4. 2024, 18.32

Dirka po Turčiji, 1. etapa

Tilen Finkšt po ciljnem sprintu glavnine takoj za deseterico, ugnal tudi Cavendisha

Tilen Finkšt | Tilen Finkšt je v prvi etapi Dirke po Turčiji zasedel 11. mesto. | Foto Sportida

Tilen Finkšt je v prvi etapi Dirke po Turčiji zasedel 11. mesto.

Slovenski kolesar Tilen Finkšt (Adria Mobil) je v prvi etapi dirke po Turčiji zasedel 11. mesto. Na trasi v okolici Antalye (134,7 km) je po sprintu glavnine slavil Nizozemec Fabio Jakobsen (DSM-firmenich PostNL).

Liege–Bastogne–Liege Tadej Pogačar
Sportal Čustveni Pogačar: Na kolesu sem mislil na Urškino mamo

Finkšt je bil v dresu Adrie Mobil udeležen v ciljnem sprintu glavnine, ki ga je prepričljivo dobil 27-letni Jakobsen. Zanj je to 46. zmaga v karieri in prva letos. Drugo in tretje mesto sta osvojila Belgijca Sasha Weemaes (Bingoal WB) in Simon Dehairs (Alpecin-Deceuninck).

Na dirki sicer nastopa tudi sloviti britanski sprinter Mark Cavendish (Astana Qazaqstan), ki pa je končal šele na 15. mestu.

Po Turčiji kolesarita še dva Slovenca v ekipi Adrie Mobil, Anže Skok in Aljaž Turk. Ob njiju so v zasedbi še Hrvat Nicolas Gojković, Srb Đorđe Đurić in Turek Ramazan Yilmaz.

Dirka bo dolga osem etap, konec bo prihodnjo nedeljo. V ponedeljek bo na sporedu razgibana etapa od Kemerja do Kasa (190,6 km).