56.532 evrov: to je rekorder po zaslužku med ...

kolesarska dirka gvatemala Ekipa24.si

Noro! Ali je namerno zrušila kolesarja kot v ...

0 27.04.2024 12:52:58

Marquezu kvalifikacije za dirko Moto GP

Španec Marc Marquez je zmagovalec kvalifikacij pred dirko razreda motoGP za veliko nagrado Španije v Jerezu. Za njim sta se na drugem in tretjem mestu zvrstila Italijan Marco Bezzechi (Ducati-VR46) in Marquezov rojak ter vodilni v skupnem seštevku Jorge Martin (Ducati Pramac).

Španski as je na mokri stezi v Andaluziji dosegel 65. pole position v karieri in prvega kot član moštva Ducati-Gresini, ki se mu je pridružil v tej sezoni po skoraj desetletnem sodelovanju s Hondo.

S tem je osvojil svoj prvi t.i. pole position po marcu 2023. Enaintridesetletni Španec je v tej sezoni samo dvakrat stopil na stopničke, kar mu je uspelo na veliki nagradi Portugalske in ZDA.

Aktualni svetovni prvak Francesco Bagnaia (Ducati) je zasedel šele sedmo mesto in bo startal iz tretje vrste pred španskim čudežnim dečkom Pedrom Acosto (GasGAS-Tech3), ki je bil po padcu šele 10.