Tessa Worley je v Lenzerheideju dosegla 16. zmaga za svetovni pokal v karieri. Foto: EPA

44. N. DVORNIK          SLO         12
Meta Hrovat je v prvi vožnji zaostala le za najboljšimi tremi veleslalomistkami sezone, v finalu pa grdo padla in odstopila. Foto: EPA

Najboljšim veleslalomistkam je v finalu rokavico vrgla Italijanka Federica Brignone, ki je za skoraj sekundo (-0,95) prevzela vodstvo domačinki Michelle Gisin. A Worley je imela po prvi vožnji dovolj prednosti, da se je ob prihodu v cilj za 29 stotink uvrstila na čelo razpredelnice.

O končnem razpletu sta odločali Američanka Mikaela Shiffrin in Hector. Čeprav med vožnjo ni naredila večje napake, je Shiffrin vseeno v cilju precej zaostala. Worley je lahko zmago izmaknila le še Sara Hector, ki pa je naredila dve manjši napaki, kar je na koncu zadostovalo le za tretje mesto.

Grd padec Mete Hrovat
Meta Hrovat je v prvi vožnji osvojila odlično četrto mesto in je v finalu napadala stopničke. Za vodilno Švedinjo je zaostala za tri četrt sekunde. V finale se je na progo podala s prednostjo 25 stotink pred Federico Brignone. V zgornjem delu je prednost hitro skopnela, a je izgubljeno nadoknadila še pred vhodom v srednji del. Nato pa je storila napako, preblizu je zapeljala vratcem, z desno nogo je zajela količek in padla. Obležala je na snegu, k njej je hitro prispela zdravniška služba. Po krajši prekinitvi se je s pomočjo peš odpravila na rob proge in se ob zaščitni ogradi znova usedla v sneg. Za kako resne poškodbe gre, za zdaj še ni znano.

Odstopila tudi Tina Robnik
Tudi Tina Robnik je zablestela v prvi vožnji, ko je s štartno številko 28 zasedla odlično 8. mesto. V finalu je imela pred tedaj vodilno Avstrijko Katharino Liensberger 39 stotink sekunde naskoka. V zgornjem delu je svojo prednost še povečala na 53 stotink, nato pa v srednjem delu naredila napako in ostala brez uvrstitve.

Najboljša Slovenka Andreja Slokar
Še predtem sta finalni nastop opravili Andreja Slokar in Neja Dvornik. Obe sta drugo vožnjo končali in pridobili nekaj mest: Slokar je štiri mesta in osvojila 15. mesto, Dvornik, ki se je za las uvrstila v finale, pa je skočila za pet mest in bila na koncu 25.

Hector in Worley za mali kristalni globus
Do konca sezone sta še dve veleslalomski preizkušnji. Naslednji teden bo smučarsko karavano gostil Are, zatem pa še Meribel, kjer bo zaključek svetovnega pokala. Na dobri poti k malemu kristalnemu globusu je Hector. Švedinja je letos dobila polovico veleslalomov, na zadnjih petih je stala na stopničkah. Da je v tej zimi najboljša veleslalomistka, je potrdila tudi z zlatom na olimpijskih igrah.

Razburljiv boj za veliki kristalni globus
Razburljivejši je boj za veliki kristalni globus, kjer ima Shiffrin po tekmah v Lenzerheideju zdaj 117 točk prednosti pred največjo tekmico, Slovakinjo Petro Vlhovo. Do konca zime je še sedem tekem, pet od teh v tehničnih disciplinah.