Da bodo glas dali Gibanju Svoboda, se je izreklo 21,1 odstotka vprašanih, za SDS pa 20,5 odstotka. Ob upoštevanju le opredeljenih, ki se bodo verjetno udeležili volitev, bi se Gibanju Svoboda obetalo 26,1 odstotka, SDS-u pa 24,4 odstotka.

Sodeč po anketi bi se v državni zbor uvrstile tudi stranke SD, Levica in NSi. Med opredeljenimi, ki se bodo zelo verjetno udeležili volitev, so med seboj skoraj izenačene, SD bi dobila 7,8 odstotka, Levica in NSi po 7,7 odstotka. Nekoliko bolje kot v preteklih anketah kaže SAB, ki bi jo izbralo 5,6 odstotka opredeljenih verjetnih udeležencev volitev, ob intervalu zaupanja s spodnjo mejo štirih in zgornjo mejo 7,2 odstotka.

Še tri stranke so blizu parlamentarnega praga s podobnimi rezultati, in sicer Piratska stranka in Povežimo Slovenijo s po 3,1 odstotka podpore in Gibanje Resni.ca s tremi odstotki. LMŠ bi dobil 2,7-odstotno podporo z zgornjo mejo intervala zaupanja blizu parlamentarnega praga. Sledijo Zdrava družba (1,5 odstotka), Naša dežela (1,4 odstotka), DeSUS 1,2 odstotka, Naša prihodnost (1,1 odstotka) in Vesna (1 odstotek).

Kot so navedli v Mediani, 7,1 odstotka sodelujočih v anketi pravi, da ne ve, komu bi namenili glas, 3,2 odstotka ne bi nikomur, 4,5 odstotka pa jih ni želelo odgovoriti.

Po navedbah Dela analitiki opozarjajo, da ni mogoče narediti še nobenih zaključkov in da lahko med petkom in nedeljo svojo volilno namero spremeni še četrtina. Mediana je javnomnenjsko raziskavo za POP TV in časopisa Delo opravila med 19. in 21. aprilom na vzorcu 1031 anketiranih.