Poroka na prvi pogled: Ozadje Andrejeve ...

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

nu
nu
0 10.05.2023 16:50:07

"David Beckham, where are You now!" Sloviti stavek za izjemen slovenski gol je preskočil na novo generacijo! (video)

NZS
Slovenska reprezentanca do 16 let je na Brdu odigrala prijateljsko tekmo z Avstrijo.

Igralci selektorja Aleksandra Radosavljevića so vrstnike iz severne sosede premagali z 2:0, navdušil pa je predvsem Mateo Aćimović, sin nekdanjega slovenskega reprezentanta Milenka Aćimovića. Slednjega se spomnimo predvsem po izjemnem zadetku na stadionu za Bežigradom, ko je s svoje polovice premagal ukrajinskega vratarja in tlakoval pot na prvo evropsko prvenstvo za slovenski nogomet. Takrat je komentator na Eurosportu po izjemnem Miletovem golu vpil: "David Beckham, where are You now!" In, ker jabolko ne pade daleč od drevesa, je Miletov sin Mateo dosegel zadetek proti Avstriji neposredno s kota.

SLOVENIJA U16 - AVSTRIJA U16 2:0 (1:0)
Strelca: Aćimović (10), Blažič (90 + 3-11m)
Slovenija U16: Žnuderl (od 59. Matičič), Petrovič, Dassena Ček (od 81. Dorić), Kumer, Vukelić (od 70. Bilač), Žužek (od 70. Pečjak), Suhovršnik (od 70. Blažič), Jurgec, Raspet (od 59. Hočevar), Šunta (od 81. Zorko), Aćimović (od 59. Milošević). Selektor: Aleksandar Radosavljević.
Avstrija U16: Reinprecht, Erbay, Breinesberger, Tesneli (od 27. Lerchbacher), Klaus (od 46. Lučić), Duraković (od 61. Falkner), Freund (od 61. Zotz), Makwaya (od 61. Konrad), Obersheimer (od 46. Maybach), Tassoti (od 46. Gruber), Mahiya (od 61. Boguo). Selektor: Martin Scherb.

Rumeni kartoni: Freund (35')

Slovenska izbrana vrsta do 16 let si je na srečanju proti Avstriji prvo priložnost priigrala že v prvi minuti, ko je po levi strani lepo prodrl Suhovršnik, njegovo podajo v sredino kazenskega prostora pa je prestregla avstrijska obramba. Prvi zadetek smo dočakali v 10. minuti, ko je iz kota neposredno zadel Mateo Aćimović (zadetek si lahko pogledate v 14,30 minuti posnetka). Slovenija je v drugem polčasu uspela ohraniti svojo mrežo nedotaknjeno, v sodnikovem podaljšku pa si je priigrala tudi najstrožjo kazen, ko je bil v kazenskem prostoru storjen prekršek nad Blažičem, isti igralec pa je tudi izvedel enajstmetrovko in s tem postavil končni izid srečanja 2:0 (zadetek si lahko pogledate v 1:51,00 minuti posnetka).
Po tekmi selektor skrival zadovoljstva: ”Z zmago sem zagotovo zadovoljen. Letos je naša selekcija odigrala štiri tekme in proti Avstriji dosegla že četrto zmago v nizu. Menim, da kot ekipa napredujemo, kar se je poznalo tudi na tekmi proti Avstriji, kjer smo imeli večino časa nadzor nad igro. V drugem polčasu smo nasprotniku pustili, da si je ustvaril nekaj priložnosti, a se je v dveh primerih dobro izkazal naš vratar. Vseeno bi želel pohvaliti vse fante in vsi skupaj pozitivno zremo proti naslednji tekmi, ki bo avgusta proti Italiji."