Ljubljanski hokejisti so končali daljši prisilni premor, v katerem so bili zaradi okužb v moštvu in v ekipah tekmecev brez tekem od 24. oktobra, ko so ugnali Gardeno s 6:3. Zdaj bo ritem precej napornejši, saj bodo naslednji teden v Tivoliju kar tri tekme državnega prvenstva, v soboto pa še srečanje Alpske lige proti Rittnu.

Velika napaka Čepona ni bila usodna
Že v prvem delu so imeli gostitelji izrazito premoč, a je takrat goste reševal vratar Robert Reinhart s 17 obrambami. Tudi velika napaka branilca Marka Čepona, ki je izza svojih vrat podal naravnost na palico tekmecev, ni bila usodna.

Kapetan Mušič načel mrežo gostov
V drugi tretjini so se Ljubljančani razigrali. Aleš Mušič je v 23. minuti spretno preusmeril plošček pred vrati po strelu Luke Zorka z modre črte. Žiga Pance je dve minuti zatem po protinapadu povišal na 2:0, ko so imeli gostje na ledu igralca več. Tretji gol je prispeval Jan Drozg z natančnim strelom pod prečko po podaji Gala Korena.

Tri minute branil tudi 15-letni Dukarič
Zadnja tretjina je prinesla še dva gola zmajev, v polno sta zadela še Jure Sotlar in še drugič na tekmi Drozg. Domačim sicer ni uspelo ohraniti nedotaknjene mreže vratarja Paavoja Hölsäja, ki je moral po plošček v gol v 51. minuti po natančnem strelu Markusa Ganderja.

Tri minute pred koncem se je trener Gregor Polončič odločil, da ob visokem vodstvu priložnost med vratnicama ponudi še drugemu vratarju, komaj 15-letnemu Jonu Dukariču. Brat odlične vratarke Bleda Pie Dukarič je tako prvič branil v Alpski ligi.

Vratar Paavo Hölsä je klonil le enkrat. Zmaji so v vseh elementih igre nadigrali Vipiteno. Foto: www.alesfevzer.com

Razmerje v strelih je bilo kar 48:22. Olimpija ima najmočnejšo zasedbo v Alpski ligi in tokrat se ni pretirano poznalo, da je manjkal kaznovani Miha Zajc, ki je eden izmed nosilcev igre Ljubljančanov.

Polončič vidi še precej rezerve, predvsem "power play" ne steče
"Zadovoljen sem, saj že res dolgo nismo imeli prave tekme. Dolgo je bil izid 0:0, a vedel sem, da tekmec ne bo zdržal takega ritma 60 minut. "Power play" nam še ne steče, sicer bi bilo 6:0 že po 40 minutah. Prevladovali smo skozi celotno tekmo, a smo podarili nekaj velikih priložnosti tekmecu. Izid je realen, a moramo ostati skromni in samozavestni. Zdaj potrebujemo tekme in naslednji teden nam bo zgoščen spored koristil," je poudaril trener Gregor Polončič.

Koren se je vrnil v Tivoli
Gal Koren je do konca letošnje sezone okrepil zmaje. 28-letni napadalec je že v preteklih letih nosil dres ljubljanskega kluba, zdaj pa se je po obdobju brez kluba vrnil v Tivoli. Zaigral je v tretjem napadu z Mušičem in Juretom Sotlarjem.

"Lepo se je vrniti v zeleni dres in na tivolski led. Tu se počutim domače, ekipa je odlična in vzdušje v tej garderobi je vedno pozitivno. Veseli me, da liga kljub razmeram poteka naprej in se veselim novih tekem ter zmag naše ekipe," je po vrnitvi v Tivoli dejal Koren.

V karieri je igral za številne klube v tujini, za Češke Budjejovice in nemški Mannheim v mladinskih selekcijah, za kanadski Kelowna Rockets v ligi WHL, Medveščak v Ligi Ebel, Zvolen na Slovaškem ter Manchester Storm v Angliji. Za Olimpijo je v vseh tekmovanjih skupaj zbral 269 nastopov, dosegel pa je 76 golov in 102 podaji.

Brata Rajsar blestela v Feldkirchu
Današnja tekma je bila sploh prva v sezoni za železarje v rednem delu tekmovanja, kjer se ekipe merijo po sistemu vsak z vsakim in za zmago dobijo tri točke. Iz prvega dela, kjer je veljal poseben način točkovanja, pa jih čaka še preložena tekma z drugo celovško zasedbo.

V prvi tretjini so Jeseničani povedli v 12. minuti, ko je bil natančen Sašo Rajsar, ki je uspešno prestal preizkus in dobil pogodbo do konca sezone. A domači so le nekaj minut pozneje izenačili, natančen je bil Lukas Kaider.

Drugo tretjino so železarji dobili z 2:0. Patrik Rajsar je zadel v 31. minuti, 41 sekund zatem pa je na 1:3 povišal Andrej Hebar.

V zadnji tretjini so domači na vsak način skušali izenačiti, že štiri minute pred koncem so potegnili vratarja iz gola. Patrick Koczera je znižal na 2:3 ob prednosti igralca več. Gostje so vzdržali pritisk, zmago pa je s strelom v prazna vrata osem sekund pred koncem potrdil Žan Jezovšek.