0 19.03.2024 13:49:08

AC1 Racing na Grobniku pričel z zmago

Etien Kantar Božič
Sofrič Studio
Ta konec tedna se je na dirkališču Grobnik – Rijeka pričelo državno prvenstvo v cestno hitrostnem motociklizmu kategorije SBK in SSP600.

Udeležila se ga je tudi ekipa AC1 Racing. Dirkaški konec tedna so vzeli kot priprave na prvenstvo Alpe Adria, ki se bo ravno na Grobniku odvijalo od 17. do 19. maja 2024.

Najmlajši član ekipe Etien Kantar Božič, ki barve ekipe zastopa v kategoriji SSP600, je dobro izkoristil dirkaški konec tedna. Z ekipo so delali v pravi smeri in rezultat se je pokazal. Z vsakim vhodom na progo se je njegov čas kroga izboljševal, občutki na motorju so bili vedno boljši. Tako je na sobotnih kvalifikacijah odpeljal svoj najhitrejši krog na Grobniku s časom 1:31:127, kar je zadostovalo za prvi štartni položaj na nedeljski dirki. Drugi je bil Enej Logar, ki je zaostal za 0.126 sekunde. Na nedeljski dirki je Etien štartal solidno, vendar izgubil nekaj dragocenih mest ter padel v boj z zasledovalci za najvišja mesta. V nekaj krogih mu je uspelo prehiteti konkurente in se povzpeti na 2. mesto. V času, ko se je prebijal naprej, si je Enej Logar privozil lepo prednost s hitrim ritmom in vse je kazalo, da bo tako tudi ostalo. Karte so se spet premešale, ko je Logar padel in dirko končal v pesku (na srečo brez posledic). Smolo je imel tudi Domen Lipnik, katerega so začele pestiti težave z motorjem, in Etien se je znašel na prvem mestu z veliko prednostjo pred zasledovalci. Vozil je v svojem ritmu in s tem še izboljšal sobotni čas kroga. Tokrat mu je merilnik časa pokazal 1:30:907.

podelitev SSP600

Etien je takole opisal dogajanje na dirkališču: "Ta konec tedna na Grobniku je bil zame in za ekipo zelo pomemben, saj bomo tukaj naslednjič dirkali maja na dirki za Alpe Adria. Že od petka, ko smo šli na progo, smo vedeli v katero smer moramo iti. Časi krogov so pokazali, da smo na pravi poti. S spremembami na motorju, ki smo jih opravili, sem pridobil precej več občutka. Bolje ga čutim v ovinkih. V sobotnih kvalifikacijah sem osvojil prvi štartni položaj, vendar je bil Logar zelo blizu na drugem mestu. Na dirki sem štartal solidno, vendar izgubil nekaj mest. Logar je potegnil naprej. Zadaj smo se prehitevali na nož. Uspelo mi jih je prehiteti in potem sem lahko vozil svoj ritem. Takrat sem izboljšal svoj sobotni čas na 1:30:907. Na žalost je Enej padel, vendar je na srečo v redu, Lipniku pa je začel nagajati motor in ostal sem sam. Držal sem svoj ritem in tako v cilj pripeljal kot prvi. Vesel sem, da smo z ekipo AC1 Racing uspeli doseči zastavljene cilje."

Marko Košuljandić

Marko Košuljandić, ki se je udeležil petkovih in sobotnih treningov, je povedal: "Zelo sem zadovoljen s treningi, saj se z vsakim vhodom, ki ga opravim, bolje počutim na motorju."

Najizkušenejši član ekipe Marko Jerman je bil vse tri dni na dirkališču in ob koncu dejal: "Po treh dneh na progi lahko povem, da smo odlično izkoristili vsak krog in da imamo dobro osnovo za prvenstvo Alpe Adria. Sicer jaz potrebujem še malo, da se stvari uredijo, sem pa zelo zadovoljen z opravljenim delom naše ekipe in optimističen ob pogledu na letošnjo sezono."