Trae Young je bil junak v TD Gardnu. Foto: Reuters

Pet minut pred koncem so Kelti še vodili za deset. Z zaporednima trojkama je Young dobri dve minuti kasneje izenačil, s tremi prostimi meti pa poskrbel za vodstvo s 114:113. Več kot minuto se rezultat ni spremenil, potem pa je 25 sekund pred koncem Jayson Tatum lepo našel Roberta Williamsa, ki je zabil za domačo prednost. Marcus Smart je agresivno pokril Younga, mu že izbil žogo, toda dosojena je bila osebna napaka., košarkar Atlante pa je bil s črte prostih metov dvakrat natančen.

Prav tako je mirno kri ohranil na drugi strani Derrick White, ki je v prodoru izsilil osebno napako Younga. Ta je, ko je do konca ostalo še sedem sekund, prevzel odgovornost. Odločil se je za met z velike razdalje in prek roke Jaylena Browna zadel svojo peto trojko na tekmi, s katero je preprečil Atlantin konec sezone. Bostonu je ostalo še 1,8 sekunde. Ob dobri obrambi gostov je Tatum stežka prišel do meta. Odlično ga je pokril Saddiq Bey in košarkar Celticsov je bil nenatančen.

Banchero novinec leta

Paolo Banchero je bil izbran za novinca sezone. Košarkar Orlanda, ki je bil lani tudi prvi izbor drafta, je kar 98 od 100 možnih prvih mest v glasovanju. 20-letni krilni center je v povprečju dosegal 20 točk, 6,9 skoka in 3,7 podaje in bil osrednji igralec moštva že v svoji krstni sezoni. Skupaj je več kot 20 točk dosegel na 40 tekmah. S tem se je na prvem mestu novincev izenačil z LeBronom Jamesom. Drugi v glasovanju je bil član Oklahome Jalen Williams, tretji pa Utahov Walker Kessler.

“Moral sem zaupati v to, kar počnem že celo življenje in samozavestno vreči,“ je dejal Young, ki je 16 od svojih 38 točk prispeval v zadnjih 12 minutah. V seriji je v zadnjih četrtinah zdaj zbral že 60 točk. “To so njegovi trenutki. “Ice Trae“ (ledeni Trae, op. a.). Želi biti v takem položaju in želi si takih metov. To počne,“ je bil zadovoljen John Collins, ki je pristavil 22 točk.

Hawksi so igrali brez Dejounteja Murrayja, ki je bil kaznovan s prepovedjo igranja na eni tekmi, ker se je na prejšnji zaletel v sodnika Gediminasa Petraitisa. Gostitelji so dobili skok, dali 22 točk več v obarvanem delu, toda Atlanta je zadela 19 trojk in to s 47-odstotno uspešnostjo. Brown je bil s 35 točkami prvi strelec Bostona, Tatum pa je dodal 19 točk. Zadnjo četrtino so gostje dobili za 12.

Jokić in Murray vodila Denver v polfinale Zahoda

Denver je s 112:109 premagal Minnesoto in se z izidom 4:1 v zmagah uvrstil v drugi krog. Nikola Jokić je sicer iz igre metal le 8/29, toda odlični srbski center se je izkazal z novim trojnim dvojčkom. 28 točkam je dodal še 17 skokov in 12 podaj. Prvi strelec tekme je bil s 35 točkami Jamal Murray. Vlatko Čančar je dvoboj spremljal s klopi.

Zaradi gneče na cestah, ki je bila posledica nevihte, je veliko ljudi zamudilo na tekmo. “Z nami je bilo podobno kot z gledalci, ki so prišli pozno v dvorano. Mi smo se pa pozno prebudili,“ je dejal domači trener Michael Malone, ki je na klopi Nuggetsov dosegel 25. zmago v končnici, s čimer je presegel rekord Douga Moa, ki je koloradsko zasedbo vodil v 80.

Minnesota si je zgodaj priigrala nekoliko občutnejšo prednost – največ je vodila za 15 –, toda Denver je hitro izbrisal zaostanek. V napeti končnici je imel pobudo in s petimi zaporednimi točkami Jokića 28 sekund pred koncem povedel za pet. Anthony Edwards je, ko so ostale še tri sekunde, približal na -2, Jokić pa je nato zadel le en prosti met. Edwards je metal trojko za podaljšek, a bil nenatančen. To je bil 25. zgrešeni met izza črte Timberwolvesov, ki so zadeli osem trojk. Edwards je bil z 29 točkami prvi gostujoči strelec.

Booker s 47 točkami poslal Clipperse na dopust

enver se bo v konferenčnem polfinalu pomeril s Phoenixom, ki je prav tako s 4:1 dobil serijo proti Clippersom. Odločilno tekmo je dobil s 136:130. Gostje so igrali brez svojih najboljših dveh igralcev Kawhija Leonarda in Paula Georga, niso pa našli rešitve za Devina Bookerja in Kevina Duranta. Booker je blestel s 47 točkami. Kar 25 jih je dosegel v tretji četrtini, ki so jo Sonca dobila s 50:24.

Clippersi bi se skoraj vrnili po zaostanku za 20, ko so na začetku zadnje četrtine zadeli štiri zaporedne trojke. V končnici so imeli nekaj priložnosti, da bi se povsem približali, tedaj pa je vedno odgovor našel Durant. S prostima metoma 31 sekund pred koncem je potrdil domačo zmago. Izvrstni krilni košarkar je prispeval 31 točk. S 27 točkami je bil prvi strelec Clippersov Norman Powell. Russell Westbrook je z metom 3/18 zbral 14 točk, v ključnih trenutkih pa z izgubljeno žogo zapravil zelo pomemben napad.