vn Belgije Red Bull Racing Ferrari Charles Leclerc Formula 1 Carlos Sainz Max Verstappen

Sobota, 27. 8. 2022, 18.18

VN Belgije, kvalifikacije

Verstappen najhitrejši v kvalifikacijah, a ne bo štartal iz prve vrste

Max Verstappen | Max Verstappen je bil najhitrejši, a zaradii menjav določenih delov na motorju ne bo štartal iz prve vrste. | Foto Guliverimage

Na kvalifikacijah za VN Belgije je bil najhitrejši trenutno vodilni v skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva v formuli 1, Nizozemec Max Verstappen (Red Bull). Iz prve startne vrste bosta nedeljsko dirko v Spa Francorchampsu, ki se bo začela ob 15. uri, začela Španec Carlos Sainz (Ferrari) in Mehičan Sergio Perez (Red Bull).

Kvalifikacije v formuli 1 so se zaradi popravila zaščitne ograje po dirki Porschejev začele s 25-minutno zamudo. Na 7,004 km dolgem dirkališču v Ardenih je bil v kvalifikacijah najhitrejši Max Verstappen, a bo - tako kot Monačan Charles Leclerc (Ferrari), Francoz Esteban Ocon (Alpine), Britanec Lando Norris (McLaren-Mercedes), Kitajec Guanju Džov in Finec Valtteri Bottas (oba Alfa Romeo) ter Nemec Mick Schumacher (Haas) - na nedeljski dirki startal iz ozadja zavoljo menjave določenih delov na motorju.

Iz druge startne vrste bosta nedeljsko dirko začela Španec Fernando Alonso (Alpine-Renault) in Britanec Lewis Hamilton (Mercedes).

Po trinajstih dirkah je v skupni razvrstitvi v najboljšem položaju Verstappen. Lanski svetovni prvak ima 80 točk prednosti pred drugouvrščenim Leclercom in 85 točk pred tretjeuvrščenim Perezom.