[3137]
217187

Šeško po remiju z Augsburgom: To tekmo moramo hitro pozabiti in se osredotočiti na Real

Avtor: Aljaž Pirnat
11. 2. 2024, 11.06

RB Leipzig je v soboto na gostovanju pri Augsburgu iztržil le točko (2:2). Za rdeče bike se je med strelce znova vpisal slovenski reprezentant Benjamin Šeško, ki pa je bil po tekmi razočaran nad izidom. Toda mladi Radečan opozarja, da je vse skupaj potrebno hitro pozabiti, saj ga s soigralci že v torek na Red Bull Areni čaka obračun osmine finala lige prvakov z madridskim Realom.

Na včerajšnjem srečanju so v 35. minuti sprva po golu Phillipa Tietza sprva povedli domači. Za Leipzig je v 39. minuti izenačil Lois Openda, v 52. minuti pa je Benjamin Šeško poskrbel za vodstvo svoje ekipe. Vendar veselje rdečih bikov ni trajalo dolgo, saj je že osem minut kasneje za novo izenačenje poskrbel Ermedin Demirović. V zaključku tekme so gostje imeli na voljo še enajstmetrovko, ki pa jo je Openda zapravil. Ob zadnjem sodniškem žvižgu je tako rezultat na semaforju kazal 2:2. Leipzig tako v prvenstvu s 37 točkami na svojem računu ostaja na petem mestu, zaostanek za trenutno četrtouvrščeno Borussio Dortmund pa se je povečal na tri točke.

“Vedeli smo, da nas čaka težka tekma, in temu primerno smo se tudi pripravljali. Imeli smo dovolj priložnosti, da bi prišli do zmage, ki bi za nas bila sila pomembna. Na žalost nismo uspeli izkoristiti enajstmetrovke, kar pa se lahko zgodi. Naslednjič moramo biti boljši, a ne glede na vse, mislim, da smo danes pokazali dobro predstavo,” je po remiju z Augsburgom najprej dejal Šeško.

“Sedaj moramo na to tekmo pozabiti in se osredotočiti na Real Madrid. To bo največja tekma moje kariere. So seveda izjemno kakovostno moštvo, vendar niso nepremagljivi. Mislim, da lahko zmagamo in nedvomno bomo stoodstotno pripravljeni,” je pred torkovim dvobojem lige prvakov še samozavestno dodal 20-letni napadalec.

Leipzig in Real Madrid sta se v preteklosti v evropskem pokalu že srečala, in sicer v skupinskem delu lanske sezone. Tedaj je v Španiji z 2:0 slavil beli balet, na Red Bull Areni pa nemška zasedba (3:2).

1

2

Ante Šimundža: Nas ne zanimajo njihove, njih pa ne naše zadeve (VIDEO)...Več

3

Martin Milec pred derbijem z Olimpijo: Ranjen lev je vedno najbolj nevaren (VIDEO)...Več

1

Pihler pred večnim derbijem: Želimo nadaljevati pozitivno rezultatsko serijo...Več