nevihta, strele Svet24.si

Maj prinaša plohe in nevihte. V teh krajih bo ...

toplotna črpalka1 Svet24.si

Obljubljal toplotne črpalke, vzel pa le denar

kres, ogenj, prvi-maj, kresovanje Necenzurirano

Živel 1. maj, ali kako normalizirati nenormalno

festival svobode gibanje svoboda zbiljsko golob pl Reporter.si

Golobovo napihovanje z dvema mandatoma, v katerih ...

gabriela doncic 24 Ekipa24.si

Uau! Luka Dončić pokazal izjemno darilo, ki ga ...

marko in jerneja Njena.si

Poroka na prvi pogled: Trk realnosti takoj po ...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Svet

Štiri leta zapora za nekdanjo nobelovko Aung San Suu Kyi

Deli na:
Štiri leta zapora za nekdanjo nobelovko Aung San Suu Kyi

Aung San Suu Kyi - Foto: Wikipedija

Sodišče v Mjanmaru je danes odstavljeno voditeljico države, Nobelovo nagrajenko za mir Aung San Su Kyi obsodilo na štiri leta zapora zaradi hujskanja proti vojski in kršitev protikoronskih ukrepov, poročajo tuje tiskovne agencije.

Suu Kyi je bila danes obsojena na dve leti zapora zaradi hujskanja proti vojski in še dve leti zaradi kršitve zakona o naravnih nesrečah, ki velja tudi za covid-19, je za francosko tiskovno agencijo AFP po telefonu povedal tiskovni predstavnik hunte Zaw Min Tun. Dodal je, da je bil nekdanji predsednik Win Myint zaradi istih obtožb že obsojen na štiri leta zapora, a ga še niso odpeljali v zapor.

Po poročanju nemške tiskovne agencije dpa gre za prvo sodbo od skupno 12 primerov proti 76-letni Suu Kyijevi, zaradi katerih Nobelovi nagrajenki za mir grozi več kot 100 let zapora.

Na sodbo se je že odzvala mednarodna organizacija za človekove pravice Amnesty International, ki je sporočila, da poskuša mjanmarska hunta "zadušiti svoboščine" z zaprtjem odstavljene voditeljice Aung San Su Kyi. "Ostre kazni, izrečene Aung San Suu Kyi na podlagi lažnih obtožb, so zadnji primer odločenosti vojske, da odpravi celotno opozicijo in zaduši svoboščine v Mjanmaru," je AI po poročanju AFP navedla v sporočilu za javnost.

Suu Kyi je pridržana, odkar je vojska 1. februarja v državi izvedla nov državni udar, s čimer se je končalo kratko obdobje demokracije v državi na jugovzhodu Azije. Od takrat so bile proti Suu Kyijevi vložene številne obtožbe, vključno zaradi kršitve zakona o uradni skrivnosti, korupcije in volilne goljufije.