202570

Cedevita Olimpija na dobrodelni tekmi premagala Panathinaikos

Avtor: Aljaž Pirnat
7. 9. 2023, 19.56

Košarkarji Cedevite Olimpije so se v četrtek prvič v letošnjem poletju predstavili javnosti in na dobrodelni pripravljalni tekmi v Stožicah z rezultatom 90:78 premagali evroligaški Panathinaikos.

Cedevita Olimpija uspešno nadaljuje s pripravljalnim obdobjem pred sezono 2023/24. V Stožicah je na svoji četrti pripravljalni tekmi zabeležila tretjo zmago, potem ko je s preobratom v drugem polčasu prišla do prednosti.

Tekmo so bolje odprli gostje iz Aten, ki so po prvi četrtini vodili za štiri točke, ob polčasu pa za pet. Zmaji so tok srečanja obrnili v tretji četrtini, po kateri so vodili za dve točki, odločilno, dvomestno prednost pa so si priigrali v uvodnih minutah zadnje četrtine. Ob koncu je četa, ki jo s klopi vodi glavni trener Simone Pianigiani slavila zmago z rezultatom 90:78.

V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Karlo Matković, ki je svojim 17 točkam dodal še 8 skokov. Sledil je Amadou Sow (15 točk in 7 skokov), medtem ko jih je Rok Radović prispeval 12.

Obračun s šestkratnim prvakom elitne Evrolige je imel tudi dobrodelno noto, saj je Cedevita Olimpija v sodelovanju z Verigo dobrih ljudi zbirala sredstva za prizadete v nedavnih poplavah v Sloveniji. Aktualni slovenski državni, pokalni in superpokalni prvaki bodo celoten znesek prodanih vstopnic namenili žrtvam najhujše naravne katastrofe v zgodovini samostojne Slovenije.

Vir: cedevita.olimpija.com

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več