Za sabo so pustili Galati iz Romunije, ki je imel slabšo razliko v doseženih in prejetih zadetkih.

Šestkratni slovenski prvaki so proti Benfici že v uvodnih dveh minutah in pol prejeli štiri zadetke, ki so jih dosegli Goncalo Sobral, Arthur in Jacare, ta je bil uspešen dvakrat. V 7. minuti je Klemen Duščak s častnim golom za Dobovec postavil izid prvega polčasa.

Na začetku drugega dela je Benfica znova prevladovala. V 32. minuti je Arthur še enkrat zatresel mrežo za vodstvo s 5:1, isti igralec je v 35. minuti poskrbel še za 6:1. Minuto pozneje je Lucio Junior zadel za 7:1, minuto in pol pred koncem pa Afonso Jesus za končnih 8:1.

Elitni del Lige prvakov, v katerem bo 16 ekip v štirih skupinah, bo na sporedu med 28. novembrom in 3. decembrom. Zmagovalci skupin se bodo uvrstili na finalni turnir, ki bo v prvem tednu maja 2024. Žreb elitnega dela bo v četrtek ob 14. uri.