stojnice, belvedere Svet24.si

Foto: Prodajalci okupirali istrske ceste, stojnice...

mladič srne trava Svet24.si

Foto: Za varnost živali na travinju je mogoče ...

1701200126-dsc6052-01-1701200060836 Necenzurirano

Konflikt interesov? Nov zakon po željah glavnega ...

peter gregorcic sr Reporter.si

Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

anamarija lampic nico gross af Ekipa24.si

Slovenska zvezdnica z ostro kritiko smučarske ...

Resno? Je on tisti, zaradi katerega bo planet uničen? Odkrito.si

Nas bo Elon Musk pokončal?

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Slovenija

Absurd: Urška Klakočar Zupančič se obupano trudi prepričati državljane, da je bil njen 7350 evrov vreden let s falconom na Dunaj cenejši od poti z avti!

Deli na:
Absurd: Urška Klakočar Zupančič se obupano trudi prepričati državljane, da je bil njen 7350 evrov vreden let s falconom na Dunaj cenejši od poti z avti!

Predsednica DZ Urška Klakočar Zupančič se na vse pretege trudi prepričati javnost, da je bil njen let s falconom na Dunaj upravičen. - Foto: M24

V državnem zboru trdijo, da je bilo novoletno potovanje predsednice DZ Urška Klakočar Zupančič na Dunaj s falconom cenejše, kot če bi se tja odpravila z avtomobilom.

Stroški udeležbe predsednice državnega zbora Urške Klakočar Zupančič in generalne sekretarke Uršule Zore Tavčar na novoletnem koncertu in delovnem obisku s predsednikom avstrijskega parlamenta Wolfgangom Sobotko 1. januarja 2023 na Dunaju so okvirno znašali 7352,36 evra, so nam sporočili iz državnega zbora.

Stroški so zajemali polet s posebnim letalom falconom (6926,75 evra), stroške Fraporta (oskrba potnikov), predvidene stroške dnevnic za vse udeležence, dodatno zdravstveno zavarovanje z asistenco v tujini Coris in predvidene stroške prevoza na letališče v Ljubljani in z njega (vštet tudi dodatek za delo na praznik za voznika DZ) 36 evrov, stroške prevoze z letališča na Dunaju in nazaj je kril gostitelj.

Če bi predsednica DZ na Dunaj odpotovala z avtomobilom, bi se pot začela 31. 12. ob 15. uri in bi se v Ljubljano vrnila 1. 1. okoli 20. ure. Predsednica in generalna sekretarka ter celotno spremstvo bi prespali na Dunaju, in sicer po izbiri gostitelja v Hotelu Imperial. Gostitelj bi v tem primeru kril stroške ene prenočitve za predsednico in generalno sekretarko, medtem ko bi morali ostali člani delegacije prenočiti v istem hotelu na stroške našega proračuna.

Stroški celotne poti bi v tem primeru po izračunu državnega zbora znašali 7503,68 evra, saj bi šlo za prenočitve na silvestrovo, ko so cene višje, in za delo na praznični dan. V ceno so vključeni predvideni stroški prevoza za vozilo DZ, predvideni stroški prenočitev, predvideni stroški dnevnic za vse udeležence in dodatka na delo na soboto in za prazničen dan za voznika DZ, dodatno zdravstveno zavarovanje z asistenco v tujini Coris.

Precej cenejši pa je bil dvodnevni obisk Klakočar Zupančičeve v Avstriji, kjer je najprej 11. januarja v Gradcu obiskala predstavnico slovenske narodne skupnosti na Štajerskem, naslednji dan pa se spet na Dunaju neformalno srečala s Sobotko in se udeležila odprtja prenovljenega parlamenta Republike Avstrije. Stroški tega obiska so okvirno znašali 2370,26 evrov, zajemali pa so predvidene stroške prevoza za vozilo DZ in vozila varnosti, prenočitve v Grand hotelu Wien za preostale člane delegacije (za predsednico in generalno sekretarko jih je kril gostitelj), predvidene stroške dnevnic in dodatno zdravstveno zavarovanje v tujini Coris.

V državnem zboru nam niso pojasnili, zakaj ne bi bilo mogoče priti na Dunaj v enem dnevu, saj avtomobilska vožnja tja traja okoli štiri ure, res pa se je novoletni koncert začel ob 11.15, torej bi bilo treba iz Ljubljane odpotovali okoli šeste ure zjutraj, da bi bili tam vsaj eno uro prej. Prav tako nam niso razkrili cene posamezne prenočitve v dunajskih hotelih niti števila varnostnikov in avtomobilov, ki so oziroma bi spremljali predsednico DZ na njenih poteh na Dunaju, in sicer zaradi razlogov, vezanih na metode in taktike varovanja.

Mimogrede, leta 2006 sta takratnega predsednika države Janeza Drnovška med obiskom v Indiji spremljala le dva varnostnika. Očitno so danes slovenski politiki veliko bolj ogroženi.