Rdeča nit festivala še naprej ostaja enaka: odpirati prostor sveži, novi glasbi ter podpirati možnosti za njeno ustvarjanje, izvajanje in poslušanje.

Na nocojšnjem prvem koncertu se bosta predstavili zasedbi Popevke in pravljice ter AKA Neomi. Prvo sestavljata pevka in flavtistka Klara Veteršek ter kitaristka Urška Supej, ki sta se spoznali na študiju jazza v Celovcu. V projektu sta združili zimzelene melodije in priljubljene slovenske skladbe v moderni preobleki za duo.

Skupina AKA Neomi, katere jedro sestavljajo pevka in avtorica besedil Saša Vipotnik, kitarist in producent Mario Babojelić ter avtorica besedil Eva Taja Cimerman, bo izvedla nove skladbe, ki so nastale med epidemijo.

V petkov večer je vodja festivala Janez Dovč uvrstil zasedbi Zajtrk in Noreia. Gonilni sili Zajtrka sta pevka in violinistka Laura Krajnc in kitarist Sven Horvat, ki ljubezen do pravljic, zgodb, pripovedk, anekdot in še česa prepletata z glasbenim ustvarjanjem.

Petčlanska zasedba Noreia preigrava tradicionalne irske, škotske in bretonske melodije. Nastopila bo ob izidu albuma Kilt Roberta Burnsa, ki so ga posneli v živo na enem izmed koncertov v letu 2021. Na njem so igrali škotske ljudske in ponarodele napeve, ki jih je zapisal najznamenitejši škotski pesnik Robert Burns (1759–1796), v slovenščino pa sta jih prevedla Janez Menart in Jani Kovačič, ki bo tudi gost koncerta skupaj z Lauro Krajnc.

Zadnji festivalski večer bo rezerviran za zasedbi Toj'To in JAZOO. Toj'to je nastala leta 2019, ko je v studiu Metro posnela material za predstavitveni EP Dobri ljudje, ki ga bo na koncertu predstavila skupaj s še nekaterimi skladbami. Posebni gost bo klaviaturist Lado Jakša. Etnojazz zasedba JAZOO pa bo predstavila izbor del iz minulih 25 let, skladbe s sedmega studijskega albuma 25/7, ki so ga izdali lani, ter nekaj novosti s pomočjo gostov, piše v najavi festivala.

Po Dovčevih besedah je petnajstletnica obletnica, ko se spomnijo svojih začetkov v Stari mestni elektrarni, od koder so se preselili v Lutkovno gledališče Ljubljana, nato pa so bili nekaj let v Hostlu Celica. Zadnja leta festival pripravljajo na Ljubljanskem gradu pod producentskim okriljem istoimenskega zavoda. Pred dvema letoma je bil Godibodi virtualen, lani pa je potekal v hibridni obliki.