Najboljši trije na dirki za VN Nizozemske. Foto: Reuters

Dirko, ki si jo je ogledalo 105.000 gledalcev, je sprva na tretjem mestu končal Južnoafričan Brad Binder (KTM), a ga je doletela enaka usoda kot na sobotnem sprintu, saj je prejel kazen in zdrsnil na četrto mesto. Binder je sicer dobro startal in povedel, ko je ugnal tri Ducatijeve voznike Bezzecchija, Bagnaio in Luco Marinija.

Bagnaia je hitro stvari postavil na svoje mesto, 10 krogov pred koncem pa se je na drugo mesto zavihtel Bezzecchi. Ta je sicer pritiskal, a ne dovolj, da bi ogrozil Bagnaiovo zmago. Bezzecchi je bil sicer blizu trojnemu uspehu na Nizozemskem, saj je v soboto dobil kvalifikacije in nato sprintersko preizkušnjo.

"Assen, ti si fantastičen"

"Fantastično! Ni bilo lahko, tekmeci so imeli hiter ritem, vendar mi je uspelo povečati prednost z vožnjo na meji. Res je Assen čudovito prizorišče zame, rad imam to progo, te navijače – Assen, ti si fantastičen!" je dejal Bagnaia, ki je v "katedrali hitrosti" zmagal že lani.

Branilec naslova in vodilni v skupnem seštevku prvenstva ima po drugem mestu na sobotni sprinterski dirki in četrti zmagi na klasični preizkušnji v skupni razvrstitvi zdaj 35 točk naskoka pred tokrat petim Špancem Jorgejem Martinom in 36 pred Bezzecchijem. Sledi poletni premor, naslednja dirka pa bo na začetku avgusta v Silverstonu. V razredu moto3 je slavil Španec Jaume Masia, v moto2 pa Britanec Jake Dixon.

Marquez odpovedal nastop

Pred dirko je Marc Marquez sporočil, da bo izpustil VN Nizozemske, potem ko še ni okreval po poškodbi, ki jo je staknil na VN-ju Nemčije, kjer je na celotnem dirkaškem koncu tedna kar petkrat padel. 30-letni Španec, šestkratni prvak v MotoGP-ju, je v skupnem seštevku s 15 točkami na 19. mestu.

"V Assen nisem prispel 100-odstotno pripravljen. Poleg zvina in zloma prsta je tu še zlomljeno rebro, ki mi povzroča veliko bolečin," je dejal Marquez. "Zjutraj sem se zbudil z veliko bolečino in po pregledu smo se skupaj z zdravniško ekipo odločili, da danes ne dirkam, saj ne želim poslabšati zdravstvenega stanja."