[2]
200656

Avtor: Klemen Verlič
20. 8. 2023, 10.02

Argentinski nogometni superzvezdnik Lionel Messi je osvojil prvi naslov od selitve v ZDA. Z Inter Miamijem je v pretekli noči osvojil tekmovanje Leagues Cup, ki združuje skoraj 50 klubov iz ZDA, Mehike in Kanade. Miami je v finalu pokalnega tekmovanja po enajstmetrovkah premagal Nashville, Messi pa se je znova vpisal med strelce.

Argentinec je dosegel edini zadetek Miamija iz igre, ko je v 24. minuti z roba kazenskega prostora zadel v zgornji levi del vrat. Za 36-letnega nogometaša je to že 10. zadetek na sedmih tekmah za Miami.

Za izenačenje domačega moštva je z glavo v 57. minuti poskrbel Fafa Picault. Obe ekipi pa sta nato imeli lepe priložnosti, da bi prišli do zmage še v rednem delu, a je bila predvsem za Miami večkrat v napoto vratnica.

Sledilo je napeto izvajanje kazenskih strelov, ki ga je Miami dobil šele po 22. strelu za slavje z 11:10. Odločilni poskus je zgrešil vratar Nashvilla Elliot Panicco, s tem pa se je lahko začelo slavje Miamija in Messija.

Vir: STA

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več