Mathys Tel je šest minut po vstopu v igro z glavo zagotovil Bayernu tri točke na zelo neugodnem gostovanju. Foto: EPA

Črno-rumeni, ki so 27. maja v zadnjem krogu na domači zelenici zapravili naslov v pretekli sezoni, imajo velike težave na začetku nove sezone. Po težko prigarani zmagi nad Kölnom (1:0) so le remizirali v Bochumu (1:1), v 3. krogu pa so v drugem polčasu popolnoma popustili.

Izjemen strel Brandta
Začetek srečanja pred 81.345 gledalci na stadionu Westfalen ni nakazal presenečenja. V 7. minuti je kapetan Patrick Mainka slabo izbil žogo iz kazenskega prostora, Emre Can jo je blokiral, odbila se je do Juliana Brandta, ki jo je z levico iz obrata poslal pod prečko.

Emre Can je po četrt ure zadel z bele točke za 2:0, a Borussia je v drugem polčasu odpovedala. Foto: Reuters

Can natančen z enajstih metrov
Po četrt ure igre je Lennard Maloney v kazenskem prostoru igral z roko. Videosodnik je opazil dotik in obvestil sodnika Tobiasa Reichla. Can je z bele točke z desno nogo zanesljivo povišal na 2:0.

Črno-rumeni so prevladovali, zapravili še številne priložnosti in ob odmoru so imeli gostje še priložnost za vrnitev.

V 52. minuti je rezervist Marvin Pieringer zatresel mrežo Borussie, a se je znova oglasil videosodnik. Žoge ni potisnil v mrežo s prsmi, ampak z roko.

Dinkci kaznoval veliko napako Wolfa
Po uri igre je Marius Wolf podal na nogo Normana Theuerkaufa, ki je na desni strani kazenskega prostora zaposlil Erena Dinkcija. 21-letni napadalec je žogo poslal v bližnji kot, Gregor Kobel v vratih gostiteljev je bil prekratek.

Kleindiest izenačil z najstrožje kazni
V 77. minuti je Sebastian Haller v kazenskem prostoru slabo sprejel žogo, Jan Niklas Beste mu jo je odvzel, nato pa ga je napadalec Borussie z roko zadel v obraz. Sodnik Reichel si je dlje časa ogledoval posnetek ob stranski črti in nato pokazal na belo točko. Tim Kleindiest je žogo poslal po sredini vrat v mrežo za 2:2.

Veliko razočaranje na stadionu Westfalen po koncu tekme. Dortmundčani so oddali že štiri točke. Foto: EPA

Tudi Füllkrugu ni uspelo rešiti Borussie
Zaradi številnih prekinitev je bilo na sporedu kar 12 minut sodnikovega dodatka. V dresu Borussie je debitiral tudi najboljši strelec lanske sezone Niclas Füllkrug, ki je zadnji dan prestopnega roka prišel iz Bremna. V 100. minuti je imel najlepšo priložnost Felix Nmecha, ki je zadel prečko.

Terzić: Težko bomo osvojili naslov, če takšnih tekem ne bomo dobili
"Želeli smo osvojiti devet točk, imamo pa jih le pet. Vsi se še predobro spomnimo, kako so nam manjkale točke ob koncu lanske sezone. Težko bomo osvojili naslov, če takšnih tekem ne bomo dobili. Večkrat smo se v preteklih letih že izvlekli po slabem startu in tudi tokrat nam lahko uspe," je poudaril trener črno-rumenih Edin Terzić.

Bayern v drugem polčasu do preobrata na Borussia Parku
Borussia iz Mönchenglabacha tokrat ni uspela prekrižati načrtov Bayernu (1:2). Bavarci so imeli v preteklih sezonah ogromne težave na Borussia Parku. Marca se je prav na tem stadionu močno zatresel stolček Juliana Nagelsmanna. Oktobra 2021 je Gladbach v 2. krogu nemškega pokala kar s 5:0 odpravil Bayern.

Tudi tokrat so motivirani gostitelji začeli pogumno. V 26. minuti je branilec Marvin Friedrich z glavo zadel prečko. Po pol ure igre je Alassane Plea podal pred vrata, Maximilian Wöber je podaljšal žogo, Ko Itakura pa jo je z glavo prek vratarja Svena Ulreicha poslal v mrežo.

Takoj po prejetem zadetku je Bayern prevzel pobudo. Na začetku drugega dela je stopnjeval pritisk. Leon Goretzka je poskušal z glavo v 54. minuto, a je Itakura rešil še pred golovo črto. V 58. minuti je izenačil Leroy Sane z natančnim strelom z levo nogo po podaji Joshue Kimmicha.

Thomas Tuchel je bil zelo zadovoljen s predstavo v drugem polčasu. Po porazu v superpokalu na Allianz Areni proti Leipzigu z 0.3 je uspel stabilizirati ekipo.  Foto: EPA
Thomas Tuchel je bil zelo zadovoljen s predstavo v drugem polčasu. Po porazu v superpokalu na Allianz Areni proti Leipzigu z 0.3 je uspel stabilizirati ekipo. Foto: EPA

Tuchel zadel z menjavami
Trener Thomas Tuchel je v 69. minuti še osvežil igro v napadu. Vstopila sta Serge Gnabry in Eric Maxim Choupo-Moting. Vseskozi je bilo vroče pred vrati Gladbacha, vratar Moritz Nicolas se je nekajkrat izkazal.

Mathys Tel, ki je vstopil v 81. minuti, je tri minute pred koncem rednega dela zadel z glavo po podaji Kimmicha iz kota. Tuchel je zadel z menjavami in po koncu tekme se je veselil z novim športnim direktorjem Christophom Freundom, ki je 17 let uspešno vodil Salzburg.

Tuchel si je želel Palhinho, a ga Fulham ni spustil
"V zadnjih letih je Bayern velikokrat izgubil na tem stadionu. Igra v drugem polčasu je bil zelo dobra. Najbolj me skrbi, da imamo tako malo igralcev v kadru. Po odhodu Ryana Gravenbercha smo se že dogovorili z Joaom Palhinho, a ga Fulham ni spustil. Zdaj bo treba zdržati do januarja, ko bomo vsekakor okrepili kader. Vsi upamo, da ne bo poškodb," je povedal Tuchel, ki je v torek dopolnil 50 let.

Nigerijec Victor Boniface je dosegel že štiri zadetke v novi sezoni. Foto: EPA

Boniface znova zrežiral zmago Leverkusna
Poleg Bayerna ima popoln izkupiček po treh odigranih tekmah še Bayer iz Leverkusna. Farmacevti so s 5:1 premagali zadnjeuvrščeni Darmstadt. Dva gola je za varovance Xabija Alonsa dosegel Victor Boniface, ki se je hitro izkazal za imenitno okrepitev.