Špela Perše daljinsko plavanje

Nedelja, 21. 8. 2022, 13.05

evropsko prvenstvo, daljinsko plavanje, 10 kilometrov

Špela Perše do svoje najboljše uvrstitve na EP

Špela Perše | Špela Perše je na desetkilometrski razdalji zasedla 14. mesto, kar je njena najboljša uvrstitev na EP do zdaj. | Foto Guliverimage

Slovenska daljinska plavalka Špela Perše je zaokrožila slovenske nastope na evropskem prvenstvu v vodnih športih. Zadnji dan tekmovanja je v svojem šestem nastopu na prvenstvih stare celine v daljinskem plavanju, v olimpijski disciplini deset kilometrov, osvojila 14. mesto, kar je njena najboljša uvrstitev na EP do zdaj. V ženski konkurenci je zmagala Nemka Leonie Antonia Beck.

Slovenska daljinska plavalka Špela Perše je olimpijsko razdaljo preplavala v času 2;06:10,8, kar je v zahtevnih pogojih zadostovalo za 14. mesto. S časom 2;01:13,4 je zmagala Nemka Leonie Antonia Beck. V moški konkurenci je slavil Italijan Domenico Acerenca (1:50,:33,6) .

"Danes so bili pogoji še slabši kot včeraj na pet kilometrov, saj so bili valovi res neugodni. Dirka je potekala zelo hitro. Špela je do sredine četrtega kroga držala stik z vodilno skupino, potem pa ga je izgubila in do konca plavala sama. Glede na to, da je konec julija prebolela kar hudo obliko bolezni covid-19, je 14. mesto res vrhunska uvrstitev. Zdaj pa nekaj dopusta in potem načrti za sezono 2022/2023, v kateri se bodo že delile vstopnice za OI v Pariz," je nastop Peršetove, ki je vknjižila svojo najboljšo uvrstitev na EP do zdaj, ocenil trener Alen Kramer.