192928

Prvoligaški nogomet bo igrala Rogaška!

Avtor: Blaž Magdič
19. 5. 2023, 21.02

Nogometaši Rogaške so v zadnjem, 30. krogu 2. slovenske lige zmagali v Krškem z 2:0 in bodo prihodnjo sezono igrali v Prvi ligi Telemach. Najbližji tekmec Rogaške, Aluminij iz Kidričevega, je v gosteh igral neodločeno proti tretjeuvrščeni Krki (2:2) in se bo za preboj med slovensko elito meril na dodatnih tekmah.

Rogaška Slatina bo imela v prvi ligi predstavnika prvič po sezoni 1992/93, ko je med elito igral Steklar. Rogaška je sicer to sezono sklenila z 21 zmagami, petimi remiji ter štirimi porazi in po 30 tekmah zbrala štiri točke več od Aluminija (68-64).

Danes je v gosteh premagala predzadnje Krško, ki se seli v tretjo ligo. Za Slatinčane je zadel Nermin Haljeta v 40. minuti, domači pa so si v 69. minuti zabili še avtogol, dosegel ga je Alexander Stožinič.

Drugo mesto in s tem dodatni tekmi za popolnitev prvoligaške zasedbe pa čakata Aluminij. Pomeril se bo z devetouvrščeno ekipo Prve lige Telemach. To bo bodisi Gorica bodisi Tabor Sežana. Neposredni obračun za deveto mesto je na sporedu drevi ob 20.15.

Danes sta v 2. SNL na sporedu še tekmi Primorje – Grosuplje ter Roltek Dob – Triglav Kranj. Prva se je končala z 1:1, drugo pa je s 3:2 dobil Triglav. V tretjo ligo se ob Krškem seli še Roltek Dob.

V soboto bodo za konec drugoligaške sezone še tekme Jadran Dekani – Fužinar, Beltinci – Bistrica, Rudar Velenje – Ilirija, ter Vitanest Bilje – Nafta.

Vir: STA

1

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

2

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več