Veselje Liverpoolčanov ob zadetku Luisa Diaza v 18. minuti. Foto: Reuters

Zadnji štirje obračuni teh dveh ekip so se končali brez zadetka (0:0), tokrat se je mreža zatresla še v 18. minuti, ko so gostje z Anfielda povedli, a za delitev točk je še pred odmorom poskrbel novopečeni branilec Londončanov, ki se je Chelseaju prejšnji teden pridružil iz vrst Monaca.

Luis Diaz je Liverpool povedel v vodstvo. Foto: Reuters

Salah modrim povzročal velike težave
Liverpool je dobro začel obračun na Stamford Bridgeu, v 12. minuti je Mohamed Salah silovito sprožil z roba kazenskega prostora in zadel prečko. Izjemni Liverpoolov napadalec se je nato šest minut pozneje izkazal v vlogi podajalca za vodilni zadetek svoje ekipe. V ogenj ga je poslal Alexis Mac Allister, Egipčan je stekel po desni strani, nato pa hitro podal pred vrata, kjer je vtekajoči Luis Diaz hladnokrvno zadel za 1:0. Deset minut pozneje se je znašel v še eni lepi priložnosti, veselje mu je z blokom preprečil Thiago Silva. V 28. minuti je sicer zadel gol po sijajni globinski podaji Trenta Alexandra-Arnolda, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Gostje so se na trenutke poigravali z modrimi, na videz so zlahka prebijali njihovo obrambno vrsto, zlasti z bočnih položajev.

Francoski branilec Axel Disasi je Chelsea okrepil šele prejšnji teden, ko je za 45 milijonov evrov v zahodni London prispel iz Monaca. Podpisal je šestletno pogodbo, na svoji prvi tekmi za londonski kolektiv pa je že zatresel mrežo, potem ko se je dobro znašel v kazenskem prostoru in iz bližine s strelom v malo mrežico premagal Alissona Beckerja. Foto: Reuters

Disasi izenačil še pred odmorom
A Chelseaju se je uspelo vrniti, še pred odmorom so varovanci Mauricia Pochettina izenačili. Liverpoolčanom žoge po predložku iz kota ni uspelo izbiti, po vnovičnem predložku z desne strani je Dominik Szoboszlai z glavo izbil, a le do Bena Chilwella, ki je hitro zaposlil Axla Disasija, ta pa je iz bližine strpal žogo v mrežo za 1:1. Le nekaj trenutkov pozneje je za preobrat poskrbel Chilwell, ki se je znašel iz oči v oči z vratarjem Alissonom Beckerjem, a je bil zadetek razveljavljen, za nekaj centimetrov ga je v prepovedan položaj ujel Alexander-Arnold. Chelsea je bil v zaključku polčasa boljši, napadi so potekali predvsem prek Reecea Jamesa in Raheema Sterlinga, v 43. minuti je zelo nevarno zapretil še Nicolas Jackson, njegov poskus s petih metrov je zletel krepko čez gol.

Alisson se je v 54. minuti izkazal z obrambo po nevarnem strelu Bena Chilwella z leve strani. Foto: Reuters

Chelseajeva obramba za odtenek boljša
V nadaljevanju so Londončani zaigrali bolje, ves čas so pritiskali na zadnjo linijo Liverpoolčanov, ki so imeli s prodori po bočnih položajih nemalo preglavic. V 53. minuti je sicer zadišalo po najstrožji kazni, ko je Jacksona po predložku iz kota v kazenskem prostoru žoga zadela v roko, a se glavni sodnik Anthony Taylor ni odločil pokazati na belo točko. Že v naslednjem napadu je Chilwell po sijajnem delu Enza Fernandeza na levi strani nastreljal Alissona. Nobena od obramb ni pretirano blestela, za odtenek je bila boljša domača, ki je vsaj za silo ohladila razpoloženega Salaha. Ta je na veliko veselje Chelseajevih navijačev zelenico zapustil v 77. minuti, zamenjal ga je Harvey Elliott.

Številne menjave na obeh straneh niso pretirano spremenile oziroma poživile igre, na trenutke se je zdelo, da sta obe ekipi zadovoljni z remijem. Kakovost igre je v zadnjih 20 minutah izrazito padla, na koncu sta se ekipi razšli z osvojeno točko.