Martin Srabotnik drugi v Seu d'Urgellu, Peter Kauzer sedmi

Seu d'Urgell, 3. septembra - Slovenski kajakaš Martin Srabotnik je na finalu svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Seu d'Urgellu v Španiji zasedel drugo mesto. Zmagal je Čeh Jiri Prskavec, ki je tudi slavil skupno zmago v pokalu.

Tacen.
Slovenski kajakaš Martin Srabotnik.
Arhiv STA

Poleg Srabotnika je v finalu nastopil tudi Peter Kauzer, ki je zasedel sedmo mesto.

Med kajakašicamni je Ajda Novak zasedla osmo mesto. Novakova je bila edina slovenska finalistka. Zmagala je olimpijska in svetovna prvakinja Nemka Ricarda Funk.

Osemindvajsetletna Ljubljančanka je za zmagovalko zaostala za 17 sekund in 30 stotink. Pot je v zgornjem delu opravila odlično, nato je izgubila precej časa v spodnjem delu proge.

V polfinalu sta tekmovali tudi Eva Terčelj in Eva Alina Hočevar, vendar sta ostali zunaj deseterice. Za malo se je finale izmuznil Terčeljevi, ki je bila 12., Hočevarjeva pa je tekmo končala na 24. mestu.