Bayernova legenda Robert Lewandowski se je kot član Barcelone vrnil v München. Foto: Reuters
Lucas Hernandez, ki je leta 2019 iz vrst madridskega Atletica za rekordnih 80 milijonov evrov okrepil serijske nemške prvake, je odločil srečanje med Bayernom in Barcelono. 26-letni branilec francoske izbrane vrste je dosegel svoj prvi zadetek v letošnji sezoni, drugega v dresu bavarskega velikana. Foto: Reuters
Sorodna novica Bavarci že pogrešajo Lewandowskega, ki bo na Allianz Areni glavni adut Barcelone

V poslastici večera sta se udarila Bayern in Barcelona. Vso pozornost je v bavarski prestolnici – razumljivo – požel Robert Lewandowski, nekdanji napadalec Bayerna, ki se je poleti odločil kariero nadaljevati prav pri Barceloni.

Izjemni poljski napadalec je v prvem polčasu na vrata svojega nekdanjega kluba sprožil kar petkrat: enkrat je njegov poskus vratar Manuel Neuer ubranil, dvakrat so gostitelji njegov strel blokirali, najlepšo priložnost pa je zapravil v 16. minuti, ko se je znašel iz oči v oči z Bayernovim čuvajem mreže, a je žogo poslal čez gol. Tudi Bayern je nekajkrat nevarno zapretil, dejaven je bil Sadio Mane, a je ostalo pri izidu 0:0.

Leroy Sane je po krasni globinski podaji Jamala Musiale takole premagal Marc-Andreja ter Stegna in zapečatil usodo Barcelone v Münchnu. Nemški reprezentančni napadalec je bil od začetka lanske sezone udeležen pri 14 zadetkih Bayerna v Ligi prvakov (8 golov, 6 podaj). V tej statistiki sta uspešnejša le Lewandowski (19) in Karim Benzema (17). Foto: Reuters

Bayern prestavil v višjo prestavo
V uvodnih minutah nadaljevanja so Bavarci nato stopili na plin in hitro povedli. Joshua Kimmich je iz kota v kazenski prostor poslal predložek, let žoge je Raphinha slabo ocenil, kar je izkoristil branilec Lucas Hernandez in iz bližine zadel za 1:0. Veselje na Allianz Areni se še ni povsem poleglo, ko je vodstvo podvojil Leroy Sane. Ta je premagal reprezentančnega kolega Marc-Andreja ter Stegna, potem ko ga je s krasno globinsko podajo zaposlil Jamal Musiala. 2:0.

Dva zadetka v štirih minutah sta popolnoma spremenila potek srečanja. Bayern je zavladal na sredini igrišča, nemški kolektiv je držal vse vajeti igre v svojih nogah, Kataloncem se ni uspelo več pobrati. Sem in tja so zapretili iz protinapada, ki pa ni obrodil sadov.

Denzel Dumfries in Edin Džeko sta Interju prinesla zmago na Češkem. Foto: Reuters

Inter slavil na Češkem
Nogometaši Interja so se po porazu v uvodnem krogu proti Bayernu tokrat pobrali in v gosteh premagali Viktorio iz Plzna. V obeh polčasih so dosegli po en zadetek. V 20. minuti je Joaquin Correa v kazenski prostor poslal uporaben predložek, ki ga je z natančnim strelom v spodnji desni kot pospravil Edin Džeko. Inter je sicer dolgo lomil nasprotnika, ki je ves čas ostajal v igri, na koncu pa je vse domače upe po ugodnem izidu razblinil Denzel Dumfries. Tokrat se je Džeko izkazal s podajo, Dumfries pa je s strelom v spodnji levi kot postavil končni izid 0:2.

Slovenski vratar Samir Handanović je tekmo odsedel na klopi, med vratnicama italijanskega kolektiva je branil Andre Onana.

Liverpool je na Anfieldu gostil Ajax. Po osmešenju v Neaplju, kjer je Napoli rdeče premagal s kar 4:1, so se varovanci Jürgena Kloppa pobrali in osvojili prve tri točke v novi evropski sezoni. Zmagoviti zadetek je v zaključku tekme dosegel Joel Matip. Foto: Reuters
Za presenečenje večera je poskrbel Club Brugge, ki je v gosteh s kar 4:0 odpravil razglašen Porto. Foto: Reuters
Bayer je v Leverkusnu z 2:0 premagal madridski Atletico, katerega tekmo je zaradi poškodbe izpustil slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak. Obračun je v 84. minuti odločil Robert Andrich (na fotografiji). Foto: Reuters
Na prvi torkovi tekmi v skupini D si je Sporting iz Lizbone zagotovil sladko zmago, potem ko je v sodnikovem dodatku strl odpor Tottenhama. Za Portugalce sta v 91. in 93. minuti zadela Paulinho ter Arthur Gomes (na fotografiji). Foto: Reuters
Eintracht se je po porazu v uvodnem krogu pobral in slavil v Marseillu. Zmagoviti zadetek je za ekipo iz Frankfurta prispeval Lindstrom, ki je izkoristil napako domačega vezista Jordana Veretouta. Foto: Reuters