Veliko veselje nogometašev Stuttgarta na Volksparkstadionu. Foto: EPA

Stuttgart je v zadnjem krogu Bundeslige le remiziral s Hoffenheimom (1:1), kar je bilo dovolj za 16. mesto. Hamburg je v drugi ligi po dramatičnem razpletu v zadnjem krogu končal na tretjem mestu, na obeh tekmah dodatnih kvalifikacij pa je bil v podrejenem položaju in bo še šesto leto zapored igral v drugi ligi, kar je veliko razočaranje za klub, ki je med letoma 1963 in 2018 neprestano igral v Bundesligi.

Sonny Kittel je zadel za hitro vodstvo Hamburga. Foto: EPA

Kittel kronal odličen start Hamburga
Gostitelji so na razprodanem Volksparkstadionu od prve minute krenili v napad. V 6. minuti je Sonny Kittel z izjemnim strelom z 18 metrov poslal žogo od vratnice v mrežo. V uvodne četrt ure je Hamburg narekoval oster ritem in dišalo je že po 2:0, potem pa je v 17. minuti kapetan Stuttgarta Vataro Endo z leve strani podal pred vrata, napadalec Serhou Guirassy pa je s peto spretno preusmeril žogo v mrežo. Hitro se je oglasil videosodnik, ki je opazil, da je Guirassy stal v prepovedanem položaju.

Pet minut pred odmorom je imel Robert Glatzel veliko priložnost za 2:0, vendar je streljal malce mimo vrat.

Millot z dvema zadetkoma zagotovil Stuttgartu mirno nadaljevanje
Takoj na začetku drugega polčasa je Stuttgart izenačil. Guirassy je ušel po levi strani in podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Enzo Millot z levo nogo žogo potisnil v mrežo.

Enzo Millot je dosegel dva zadetka v drugem polčasu. Foto: EPA

V 64. minuti je želel vratar Hamburga Daniel Heuer Fernandes pospešiti igro, a je zgrešil celo žogo, Millot je bil na pravem mestu in jo poslal v prazno mrežo. Gostitelji so bili v popolnoma izgubljenem položaju, končni izid pa je po novi veliki napaki obrambe postavil Silas Katompa Mvumpa.

V zadnjem krogu prehitro slavili vrnitev med elito
Maja 2018 so "dinozavri Bundeslige" prvič izpadli. V drugi ligi jim je že večkrat odlično kazalo, a sledil je zelo slab spomladanski del. Lani so celo dobili prvo tekmo dodatnih kvalifikacij s Hertho v Berlinu z 1:0, vendar so nato doma izgubili z 0:2.

Evropski prvaki iz leta 1983, ko je v finalu Pokala državnih prvakov proti Juventusu odločil legendarni Felix Magath, so velik šok doživeli v zadnjem krogu druge lige. Odnesli so tri točke iz Sandhausna v zadnjem krogu druge lige (0:1), potem pa je uradni napovedovalec na stadionu povedal, da se Hamburg vrača v Bundesligo. Navijači so preplavili zelenico, se objemali z igralci, rezali zelenico, prežagali prečko ...

Heidenheim z dvema zadetkoma v sodnikovem dodatku prvič v Bundesligi
Na tekmi med Regensburgom in Heidenheimom je bilo na sporedu še enajst minut sodnikovega dodatka. V 90. minuti je Regensburg še vodil z 2:1, nato pa je v 93. minuti Jan Niklas Beste izenačil s sporne enajstmetrovke, v 99. minuti pa je Tim Kleindienst iz bližine dosegel 25. zadetek v sezoni. Najboljši strelec druge lige je s 25. zadetkom sezone poskrbel, da je Heidenheim postal 57. ekipa, ki bo igrala v Bundesligi. Že pred zadnjim krogom je bilo jasno, da se v Bundesligo vrača tudi Darmstadt.