Šport > Nogomet
282 ogledov

Noro, Bayer ima že neverjetnih 16 točk prednosti

Bayer Leverkusen Profimedia
Nogometaši v nemški ligi ta konec tedna igrajo tekme 28. kroga. Vodilni Bayer Leverkusen je naredil nov korak do prvega naslova prvaka, po zmagi 1:0 nad Unionom ima 16 točk naskoka pred Bayernom, ki je izgubil pri Heidenheimu (2:3). Zanesljiv je bil tudi Leipzig, slovenski reprezentant Benjamin Šeško je k 4:1 proti Freiburgu prispeval gol.

Branilec naslova Bayern ima po vsakem krogu manj možnosti za teoretično ubranitev lovorike, kmalu pa bo naslov tudi praktično predal Leverkusnu. Danes so si Bavarci privoščili novo blamažo, klonili so proti ekipi, ki šele prvo sezono igra v najmočnejši konkurenci in je s to zmago dosegla največji uspeh v prvoligaški zgodovini.

Bayern je sicer po nekaj težavah na začetku tekme ob koncu prvega dela vodil z 2:0 (Harry Kane z 32. golom v sezoni, Serge Gnabry), a so domači v nadaljevanju uprizorili popoln preobrat. Zmago je zrežiral Tim Kleindienst z dvema zadetkoma (51., 79.), pred tem je le minuto pred njegovim prvim zadel še Kevin Sessa. V slabo tolažbo je Bayernu ostal statistični podatek o 700. nastopu Thomasa Müllerja, ki je šele drugi igralec v zgodovini bundeslige po Seppu Maierju s toliko nastopi.

Leverksuen ni blestel, a je odigral ravno dovolj dobro, da je dosegel 24. zmago v sezoni in je zdaj že pri 76 točkah, 16 več od Bayerna. Do konca sezone je le še šest krogov, tako da bi lahko ob nadaljevanju slabe forme Bayerna Leverkusen naslednji teden že osvojil naslov.

Danes je odločitev padla ob koncu prvega dela, ko je po ogledu posnetka dobil enajstmetrovko, Robin Gosens pa drugi rumeni karton. Z bele točke je za zmago zadel Florian Wirtz.

Učinkovitejši je bil Leipzig. Benjamin Šeško je začel v prvi postavi, njegovi soigralci pa so z zadetkom Amadouja Haidaraja in dveh Loisa Opende že ob polčasu vodili s 3:0. Šeško je po podaji Opende svoj gol prispeval v 54. minuti, domačim je uspelo le kozmetično ublažiti poraz. Kevin Kampl je tokrat obsedel na klopi saške ekipe.

V preostalih današnjih tekmah sta pomembni zmagi v boju za obstanek dosegla Köln in Mainz; prvi je premagal Bochum z 2:1, drugi pa Darmstadt, ki je praktično že v drugi ligi, s 4:0.

V večerni tekmi sta igrala še Borussia Dortmund in Stuttgart. Slednji je imel priložnost, da bi z zmago po točkah že ujel Bayern. To mu je nazadnje tudi uspelo, v trdi in izenačeni tekmi je odločil gol Serhouja Guirassyja po protinapadu v 64. minuti. S tem zadetkom, 24. v sezoni, je izenačil klubski rekord po številu zadetkov, ki ga je imel doslej Mario Gomez iz sezone 2008/09.

Na lestvici ima zdaj Leverkusen 76 točk, Bayern in tretji Stuttgart po 60, Leipzig in zdaj peta Borussia pa po 53.

V nedeljo bosta še tekmi Hoffenheim - Augsburg in Wolfsburg - Borussia Mönchengladbach.