"V takih trenutkih začutimo moč skupnosti," je dejala Pirc Musar. Klakočar Zupančič pa je poslanstvo kolednikov ocenila kot izjemno plemenito.

Koledniki so s seboj v predsedniško palačo prinesli sporočilo o dobroti in solidarnosti, so zapisali v uradu predsednice republike. Po njihovih navedbah je Pirc Musar srečanje s koledniki označila za "čudovit način, kako ohranjamo tradicijo in gradimo mostove med ljudmi". Ob tem je izrazila željo, da bo novo leto mirno in srečno, ter poudarila pomen solidarnosti in medsebojnega spoštovanja.

Koledniki in predstavniki Misijonskega središča v Sloveniji so tradicionalno obiskali tudi DZ. Predsednica DZ-ja Klakočar Zupančič se je kolednikom zahvalila za obisk, so sporočili iz DZ-ja. Po njenih besedah je poslanstvo kolednikov izjemno plemenito. "Koledniki širite vrednote, kot so medsebojni mir, sočutje, verovanje, ljubezen in upanje. Vse to širite z dejanji, besedami in molitvijo," je poudarila.

Po njenih besedah so prav misijonarji v Afriki številnim otrokom z ustanovitvijo šol pomagali priti do znanja. "Znanje pa je največja vrednota, ki je človeku nihče ne more vzeti, zato ga moramo ceniti in nadgrajevati," je dodala.

Narodni voditelj Misijonskega središča v Sloveniji Matjaž Križnar je pojasnil, da že tradicionalno organizirajo trikraljevsko koledniško akcijo z namenom duhovne in materialne podpore misijonarjem. Povedal je, da so sredstva doslej namenili predvsem za gradnjo bolnišnic, vrtcev in številnih šol po svetu.

Slovenska dediščina pozna koledovanje kot skupinski obredni obhod po domovih ob različnih praznikih, tako poleg svetih treh kraljev tudi, denimo, za božič in novo leto. Koledniki pri tem pojejo obredne voščilne pesmi ali uprizorijo kratek dramski prizor. Koledovanje je na Slovenskem prvi omenil Primož Trubar v drugi polovici 16. stoletja, navaja Slovenski etnološki leksikon.