Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija Helios Suns finale Liga Nova KBM

Sobota, 28. 5. 2022, 19.12

LIGA NOVA KBM, FINALE, DRUGA TEKMA

Cedevita Olimpija še do druge zmage, a tokrat težko prigarane

Finale DP: Cedevita Olimpija - Helios Suns | Cedevita Olimpija v finalni seriji proti Heliosu vodi že z 2:0 v zmagah. | Foto Nik Moder/Sportida

Cedevita Olimpija v finalni seriji proti Heliosu vodi že z 2:0 v zmagah.

V košarkarski ligi Nova KBM sta se v soboto v drugi tekmi finala v Ljubljani pomerila Cedevita Olimpija in Helios Suns, zmaji pa so zmagali s 87:75 in v seriji povedli z 2:0 v zmagah.

Prvo tekmo v Domžalah so Ljubljančani dobili z 81:66, tokrat pa je bilo v Stožicah bolj napeto. Po prvi četrtini je za štiri točke vodil Helios (24:28), ob polčasu je bilo neodločeno 47:47, po tretji četrtini 66:66, v zadnjih desetih minutah tekme pa se je zmajem odprlo tudi pri metu za tri točke in prišli so do občutnejše prednosti ter tekmo nato zanesljivo pripeljali do konca in slavili s 87:75.

Domžalčani so se pogumno spustili v boj s favoriziranimi Ljubljančani. V osmi minuti so po zabijanju Urbana Omana povedli za devet točk (23:14), v prednosti pa so bili tudi večji del prve polovice tekme.

Izbranci ljubljanskega trenerja Jurice Golemca so jim hitro zadihali za ovratnik, a naredili tudi precej nepotrebnih napak, tako da so Domžalčane ujeli šele 40 sekund pred koncem prvega polčasa, ko je Jaka Blažič izenačil na 47:47.

Fotogalerija iz Stožic (Nik Moder/Sportida):

Fotogalerija
1 / 78

Ljubljančani, ki na današnji tekmi niso bili posebej razpoloženi - med drugim je njihov met za tri točke znašal 4:25, prav vse pa je zadel Alen Hodžić - so v 25. minuti po polaganju Zorana Dragića po dolgem času povedli s 57:56, a nato do konca tretje četrtine naredili kar precej "neumnosti", kar so Domžalčani izkoristili in jih v 30. minuti znova pahnili v zaostanek (65:66).

Papirnati favoriti finalne serije iz Ljubljane so v zadnji četrtini le postavili stvari na pričakovano mesto, čeprav so nekaj časa potrebovali, da so dosegli pravo delovno temperaturo. Med 32. in 37. minuto so naredili delni izid 13:0 in povedli s 83:70 ter po drugi zmagi naredili odločen korak proti tretji domači lovoriki v tej sezoni, potem ko so lani septembra osvojili superpokal, februarja letos pa tudi pokalno tekmovanje.

Jaka Blažič, Zoran Dragić in Alen Omić so za Olimpijo prispevali vsak po 14 točk, Omić je tem dodal še 12 skokov, sedem asistenc je podelil Yoggi Ferrell. Najboljši strelec tekme pa je bil Heliosov Leon Šantelj z 18 točkami. Tadej Ferme je dosegel eno manj, z enajstimi skoki pa se je pri Domžalčanih izkazal Bine Prepelič.

Tretja in morda že odločilna tekma bo v torek, 31. maja, v Domžalah.