Mariborčani so že v prejšnjem krogu v Kamniku pokazal, da se uresničujejo besede trenerja Sebastijana Škorca, ki je napovedal, da po številnih spremembah novo moštvo raslo s tekme v tekmo.

Sportklub prva liga, 5. krog, Dvorana Lukna, gledalcev 70, 29. oktober
MERKUR MARIBOR – HIŠA NA KOLESIH TRIGLAV 3:0 (18, 15, 20)
Jevšnik, Vodušek, Pernuš 1 (1 as), Adžović 2 (1 as), McConnell 6 (1 as, 1 blok), Bračko 21 (2 asa), Kumer, Kržič 4 (2 bloka), Donik 9 (1 blok), Leva, Fink 8 (1 as, 3 bloki), Najdič, Iršič, Peruničić.

Prvi niz se je začel z obeh strani izenačeno. Po nekaj odličnih zaporednih servisih domačega podajača Gregorja Pernuša in odlični igri domačih odbojkarjev, so ti prišli do prednosti treh točk (12:9). Domači odbojkarji so hitro povečali prednost na 18:13 in niz zanesljivo osvojili s 25:18.

V drugem so boljše krenili igralci Merkur Maribora, ki so prišli do vodstva 4:0, kar je privedlo do prvega odmora na kranjski strani. Merkurjevci so tudi v nadaljevanju kazali zelo dobro igro, kar je kazal tudi rezultat 12:4. Kranjčani pa so se skušali približati domačim, vendar pa brez uspeha na koncu še en zanesljivi niz za Mariborčane s 25:15.

Tretji niz se je začel z dokaj z izenačeno igro na obeh straneh, vendar pa so Kranjčani uspeli pobegniti na tri točke prednosti, kar je bil povod za prvi odmor na domači strani 4:6. Po odmoru smo na domači strani videli dve menjavi, na parket sta stopila 16-letni Nejc Najdič in Sani Adžović, vendar pa so Kranjčani z dobro igro uspeli zadržati prednost pri 9:12. V nadaljevanju niza so domači uspeli prednost gostov izničiti in takoj prešli v vodstvo 16:13. Nato sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, vendar pa so domači s točko prednosti šli na odmor, ki ga je vzela gostujoča klop pri 20:19.

Na koncu niza smo videli prevlado domačih, ki so niz zanesljivo osvojili s 25:20.

Žiga Donik, igralec Merkur Maribora: » V zadnjih tednih smo dvignili svoj nivo igre, kar se je videlo od tekme proti Ukrajincem. Na začetku sezone nam je zmanjkalo nekaj časa več priprav, saj smo bili brez mladih reprezentantov. V zadnjih dveh tekmah pa smo pokazali vedno boljše igre, kar smo videli že proti Hočam v pokalu. V nadaljevanju sezone še je nekaj prostora za napredek in izboljšanje naše igre.«

Izidi 5. kroga 1. DOL Sportklub za moške in lestvica.

Panvita Pomgrad – Calcit Volley 0:3 (-17, -21, -16)
ACH Volley – Fužinar Sij Metal 3:0 (15, 19, 22)
Črnuče – Salonit Anhovo 3:2 (16, -21, -2, 14, 13)
Merkur Maribor – Hiša na kolesih Triglav 3:0 (18, 15, 20)

1. ACH Volley 5 5 0 15:3 14
2. Calcit Volley 5 4 1 13:4 12
3. Panvita Pomgrad 5 4 1 12:5 12
4. Črnuče 5 3 2 10:10 7