Po košu iz skoka ('alley-oop) v 3. minuti tekme je Nic Claxton prestopil na tleh ležečega Joela Embiida, ki je pri tem namerno brcnil nasprotnika v mednožje. Foto: Reuters

V Brooklynu so bili Netsi blizu prve zmage nad 76ersi. V zadnji minuti je tehtnico na stran Philadelphie prevesil Tyrese Maxey, ki je 44 sekund pred iztekom rednega dela tekme ob izenačenem izidu zadel trojko. Zatem je Joel Embiid blokiral met, ki bi 8,8 sekunde pred koncem prinesel gostiteljem izenačenje. Ob tesnem razpletu v škodo Brooklyna zato še bolj odmevata dva podobna incidenta, a z različno sodniško odločitvijo.

Embiidu nešportna, Hardnu izključitev

V tretji četrtini je bil izključen zvezdnik Philadelphie James Harden, ker je med poskusom preigravanja udaril Roycea O'Neala v mednožje. Harden je zatrjeval, da ni bilo niti prekrška in da je nehote zadel nasprotnika, čigar bolečine pa so sodnike prepričale.

Na samem začetku tekme je podobno in dobro vidno nešportno potezo naredil prvi zvezdnik gostov.

Joel Embiid je po padcu ob neuspešnem skoku namreč ležeč udaril Nica Claxtona v mednožje. Francozu so dosodili nešportno napako, a ni bil izključen, za nameček pa je ob koncu tekme še podelil odločilno blokado, ki je preprečila izenačenje Brooklyna.

"Lahko ste videli, kakšen je bil načrt igre. Udariti, poskušati me narediti živčnega, da bi me lahko izključili," je po tekmi na incident in celotno živčno tekmo dejal Embiid in nadaljeval: "Preveč sem zrel, da bi se znašel v položaju, da bi me izključili. Samo lotil sem se svojega posla, in smo tekmo dobili."

Golden State vodil od začetka do konca

Po dveh izgubljenih tekmah v glavnem mestu Kalifornije in po suspenzu Draymonda Greena so Bojevniki doma v San Franciscu vodili od samega začetka do konca in prednost je naraščala iz četrtine v četrtino.

Prvaki ostajajo v igri. Na četrti tekmi bodo Steph Curry in soigralci lovili izenačenje v 1. krogu končnice. Foto: Reuters

Prvi zvezdnik prvakov Steph Curry je prispeval 36 točk, Kevon Looney je zbral kar 20 skokov in 9 podaj, Andrew Wiggins pa 20 točk. Pri gostiteljih je zaradi bolezni manjkal še en ključni branilec Gary Payton II.

Za Sacramento je bil usoden met za tri točke, saj so iz 46 poskusov zadeli le 11 trojk. Warriorsi so skok proti Kingsom dobili s 60:53. Pri gostih v prvem polčasu nikakor ni stekel met De'Aaronu Foxu, ki pa je vseeno tekmo končal s 26 točkami.

45 točk Bookerja za vodstvo Sunsov z 2:1

Predstavo večera je prikazal Devin Booker, ki je s 45 točkami in ob pomoči Kevina Duranta (26 točk) poskrbel, da je Phoenix proti Clippersom dobil prvo tekmo v Los Angelesu s 129:124. Sonca so s tem povedla z 2:1 v zmagah. Clippersom se je poznala odsotnost Kawhija Leonarda, ki ga muči desno koleno, zaradi enake poškodbe že en mesec ne igra drugi zvezdnik LAC-a Paul George.

Brogdon najboljši šesti igralec

Košarkar Bostona Malcolm Brogdon je prejel največ glasov v boju za najboljšega rezervista oziroma šestega igralca ekip v rednem delu sezone. Brogdon, ki se je pridružil zmagovalcem vzhodne konference Keltom, je prejel 60 od 100 glasov za prvo mesto in v glasovanju prehitel košarkarja New York Knicks, Immanuela Quickleyja.

"To je res velika čast," je dejal Brogdon v intervjuju za televizijo TNT: "Vsekakor je bila zame selitev iz Indiane v Boston kar velik zalogaj. Ampak imam odličen klub, odlične soigralce in odlično trenersko osebje."

Brogdon je postal šele drugi igralec lige, ki je osvojil tako naziv najboljši šesti igralec leta kot novinec leta, s čimer se je pridružil Miku Millerju s tem priznanjem. Nagrado za novinca leta je prejel 2017. To sezono je na vseh 67 tekmah, na katerih je igral, v igro vstopil s klopi in v povprečju dosegal po 14,9 točke, 4,2 skoka in 3,7 podaje na tekmo, s čimer je v rednem delu pomagal Bostonu do drugega mesta v ligi.