224630

Borussia z golom prednosti pred povratno tekmo

Avtor: Lamin Diallo
1. 5. 2024, 23.19

Nogometaši Borussie iz Dortmunda so na prvi polfinalni tekmi lige prvakov premagali Paris Saint-Germain z 1:0 (1:0).

Ekipi Edina Terzića in Luisa Enriqueja v prve pol ure nista ponudili veliko razburjenja, pri Parižanih, ki so doslej enkrat igrali v finalu tekmovanja, je dvakrat nenevarno meril Ousmane Dembele, pri domačih pa je bil v 14. minuti nevaren Marcel Sabitzer, vendar je njegov poskus z desne strani dobro zaprl Gianluigi Doinnarumma.

V 36. minuti pa je na veselje domačih navijačev povedla rumeno-črna zasedba. Niclas Füllkrug je sprejel podajo Nica Schlotterbecka za pariško obrambo, stekel v kazenski prostor in s 13 metrov zadel za 1:0. Za nameček se je pri gostih zatem poškodoval Lucas Hernandez in moral iz igre, zamenjal ga je 20-letni Brazilec Lucas Beraldo.

V 44. minuti so bili Nemci, ki lovijo svoj tretji finale v ligi prvakov, blizu novemu zadetku, ko je v kazenskem prostoru spet streljal Sabitzer, znova pa je bil na mestu Italijan v pariških vratih Donnsarumma.

Parižani so svoj prvi strel v okvir vrat sprožili v 48. minuti, toda Bradley Barcola ni bil posebej nevaren. Zato pa je bilo precej nevarnejše v 51. minuti, ko je najprej Kylian Mbappe zadel vratnico, za njim pa še Achraf Hakimi. V 54. pa je moral posredovati domači vratar Gregor Kobel po novem Mbappejevem poskusu.

Fabian Ruiz je bil naslednji v pariškem dresu z zapravljeno priložnostjo, v 59. in 60. minuti pa sta na drugi strani mimo gola merila Julian Brandt in Füllkrug. Pozneje so bile prave priložnosti redke, posledično pa so domači zadržali prednost zadetka.

V torek so nogometaši Bayerna iz Münchna ter madridskega Reala remizirali z 2:2. Real je povedel prek Viniciusa Juniorja, vodstvo Bayernu sta nato v drugem polčasu zagotovila Leroy Sane in Harry Kane, preden je Vinicius končni izid postavil iz enajstmetrovke.

Bayern bo lovil 12. finale, v dosedanjih 11 je šestkrat slavil, Real pa je v igri za 15. naslov, v finalu pa je doslej igral 17-krat.

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več