Šport
118 ogledov

Naftarji so se znesli nad Kralji

Anže Kopitar Profimedia
Los Angeles Kings so na tretji tekmi končnice utrpeli visok poraz proti Edmonton Oilers.

Hokejisti Edmonton Oilers so v tretji tekmi uvodnega kroga končnice v severnoameriški ligi NHL s kar 6:1 premagali Los Angeles Kings za vodstvo z 2:1 v zmagah. Anže Kopitar na svoji 95. tekmi končnice, kar je nov rekord kraljev, ni dosegel točk.

Za goste, ki so povedli s 3:0 v prvi tretjini, je dva gola in podajo dosegel Leon Draisaitl. Dva gola za Edmonton je dosegel tudi Zach Hyman, medtem ko je v vratih Stuart Skinner ustavil 27 strelov domačinov.

Tretji gol za goste je v prvi tretjini dosegel Conor McDavid. "Mislim, da smo veliko stvari naredili prav. Zelo nam je pomagal vratar Skinner. Precej dominantni smo bili tudi ob igri z igralcem več. Najpomembnejša je zmaga, a pripraviti se moramo že na naslednjo tekmo, ki bo v nedeljo," je za ameriške medije dejal McDavid.

Edini gol za Los Angeles je v drugi tretjini dosegel Drew Doughty, v golu pa je Cam Talbot ob šestih prejetih golih ustavil še 35 drugih poskusov tekmecev.

V zadnji tretjini so gostje dodali še dva gola iz napada z igralcem več za končni izid s 6:1.

Trener domačih Jim Hiler po tekmi ni skrival razočaranja. "Mislil sem, da smo boljši ob igri z igralcem več in da se hitreje premikamo. Imeli smo priložnosti, ki pa jih v prvi tretjini nismo izkoristili," je povedal Hiler.

Četrta tekma med ekipama je na sporedu v noči z nedelje na ponedeljek po slovenskem času.

Na preostalih treh tekmah večera so dve zmagi zabeležili gosti, zgolj ena zmaga pa je pripadla domačemu moštvu.

Kar osem zadetkov so videli gledalci v Koloradu, kjer je tamkajšnje moštvo s 6:2 premagalo Winipeg Jets. Po dveh tretjinah je bil izid 1:2 za goste, nato pa so v zadnji tretjini na sceno stopili Nathan MacKinnon, Valerij Ničuškin, Arturi Lehkonen, Ross Colton in Devon Toews. Kolorado je s tem v zmagah povedel z 2:1.

V prestolnici ZDA so New York Rangers z 1:3 slavili proti ekipi Washington Capitals. Gostje so po vodstvu domačih v prvi tretjini dosegli še dva zadetka. Uspešna sta bila Chris Kreider in Barclay Goodrow. Zmago pa je v tretji tretjini potrdil Vincent Crocheck. Vodilno moštvo rednega dela v zmagah vodi s 3:0.

Le trije zadetki pa so padli v Nashvillu, kjer je domače moštvo z 1:2 izgubilo proti Vancouvru. Za goste sta v prvi in drugi tretjini z igralcem več zadela J. T. Miller in Brock Boeser, medtem ko je častni gol za domače v zadnji tretjini dosegel Luke Evangelista. Vancouuver v zmagah vodi z 2:1.