Oglasno sporočilo

Kako lahko naredite Microsoft Teams* še boljši?

Način dela se je po pandemiji koronavirusa, ki je kot strela z jasnega udarila leta 2020, spremenil. Podjetja so bila najprej prisiljena zaposlene “na hitro” preseliti v domače pisarne, kasneje pa se je izkazalo, da je bil to neke vrste nenameren pilotni projekt in test za hibridno delo, ki je v mnogih podjetjih postalo stalnica.
Avtor
21.10.2022 14:35
Čas branja: 3 min

S hibridnim načinom dela in delom od doma je stalnica postalo še nekaj, in sicer komuniciranje na daljavo in orodja, ki to omogočajo. Brez dvoma je največji uspeh doživela platforma Microsoft Teams, saj so uporabniki hitro pograbili njene prednosti in jo vzeli za svojo. Videokonference, deljenje zaslona v realnem času, zapiski, dvig roke, ko želimo besedo in še mnogo več. Microsoft Teams se zdi idealna aplikacija za sodelovanje - z nekaj manjšimi pomanjkljivostmi.

Microsoft Teams omogoča marsikaj, telefonija pa je njegova šibka točka

Za uspešno sodelovanje s sodelavci in poslovnimi partnerji potrebujemo: klicanje s pomočjo računalnika (namiznega in prenosnega); klicanje s tablico; klicanje z mobilnim telefonom; videokonference z vsemi mogočimi orodji, kot je deljenje zaslona in podobno; poleg tega potrebujemo še službeni telefon.

Microsoft Teams vse to omogoča, le službeni telefon nekako izstopa in ga platforma ne podpira. In prav manko funkcije telefoniranja je tisto, zaradi česar platforme za sodelovanje in videokonference niso popolna rešitev za podjetja. Če bi to imele, bi bile idealna rešitev, ki združuje vse komunikacijske kanale podjetja v eni aplikaciji.

Integracija z Microsoft Teams temu doda telefonijo … in še veliko več

Zgoraj opisano sploh ni pretirana težava, saj zanjo poznamo učinkovito rešitev, in sicer integracijo telefonije v oblaku tretjega ponudnika, ki omogoča telefonske storitve, da lahko preko MS Teams opravljate klice v druga telefonska omrežja in še druge prednosti. Tako, zdaj pa imamo popolno rešitev.

Z Integracijo z Microsoft Teams podjetja NFON vas bodo lahko vsi priklicali celo na enotno telefonsko številko, ne glede na to, ali uporabljate pametni telefon, tablico, namizni oziroma prenosni računalnik ali stacionarni telefon v pisarni. Prav tako boste tudi vi z vseh omenjenih naprav lahko klicali z iste telefonske številke, kot da bi bili vedno v pisarni. Sliši se odlično.

Podpora, ko jo potrebujete

Če ponudnik telefonije omogoča integracijo s platformo za sodelovanje in videokonference, vam lahko nudi podporo 24 ur vse dni v tednu. Pokličete ga lahko kadarkoli - medtem ko podjetja Microsoft ne morete kar poklicati. Integracija torej omogoča udobno klicanje in vrhunsko podporo strankam.

Pomembno je tudi, da gre za integracijo v okolje Microsoft Teams, ki ga že poznate, tako da ni nepotrebnega privajanja na nov sistem, ki je lahko - priznajmo si - težavno.

Še več varnosti v Microsoft Teams

Ko so med pandemijo vsi hiteli z rešitvami, ki bi omogočale nemoteno komunikacijo, je veliko podjetij pozabilo na varnost. V platformi Microsoft Teams je sicer za varnost poskrbljeno odlično, vseeno pa je ostalo še nekaj rezerve. Zdaj je čas za razmislek.

Za varnost pri Microsoftu skrbijo na najvišjem nivoju: Microsoft Teams strogo uveljavlja dvostopenjsko avtentikacijo celotne organizacije za uporabniški dostop. Shranjevanje datotek je podprto s šifriranjem Sharepoint. Med varnostnimi funkcijami je tudi šifriranje od konca do konca (end-to-end encryption).

Programska oprema platforme je torej varna sama po sebi, a srečamo se lahko z drugimi nevarnostmi, kot so nedelovanje omrežja, zunanji napadi hekerjev in slabe notranje prakse zaposlenih.

Tudi za to ima rešitev Integracija z Microsoft Teams, ki je lahko s tem, ko je integrirana s platformo za oddaljeno sodelovanje, pomembna varnostna podpora.

S telefonskim sistemom v oblaku lahko integrirate zmogljivosti telefonije v vmesnik platforme in poskrbite za varnost Microsoft Teams, saj s tem svojim komunikacijam dodate številne obrambne linije:

  • Vse v enem: Integracija z Microsoft Teams platformo spremeni v enotno komunikacijsko rešitev, ki omogoča zaposlenim komuniciranje in delo prek enega vmesnika. Vemo, da uporaba več komunikacijskih orodij potencialno pomeni odpiranje več točk napada, zato je to iz varnostnega vidika pomembno. Poenotena komunikacija torej izboljša raven varnosti podjetja z vzpostavitvijo celostnega sistema, ki je varen od konca do konca (end-to-end).

  • Izpad sistema je skoraj izključen: V primeru izpada komunikacij se sistem preklopi na sekundarni podatkovni center, tako da izpada uporabniki ne bodo občutili. S tem nudi kar 99,9-odstotno neprekinjeno delovanje.

  • Zaščita telefonov zaposlenih: Z novimi načini dela nosijo zaposleni svojo delovno napravo venomer s seboj. Po eni strani jim to omogoča večjo produktivnost, po drugi strani so to na stežaj odprta vrata kibernetskim nevarnostim. Ogromno podatkov podjetja lahko odteče tudi zaradi izgube naprav zaposlenih ali zato, ker službeni telefon zaposleni uporabljajo za osebne namene. Integracija z Microsoft Teams je v prednosti, ker deluje tudi v mobilni aplikaciji. Zaposleni se lahko povežejo s poslovnimi komunikacijskimi sistemi prek oblaka in varno koristijo vse zmogljivosti in podatke. Ko se odjavijo, je dostop do poslovnih podatkov onemogočen.

Ustvarjajte si zapiske s srečanja

Ali ste vedeli, da lahko v aplikaciji Microsoft Teams ustvarjate zapiske pred, med in po srečanju oziroma sestanku? Možnosti zapiskov v aplikaciji Microsoft Teams in v koledarju najdete kot “Zapiski s srečanja”.

Omenimo lahko še eno izredno uporabno funkcijo, ki jo omogoča Integracija z MS Teams - to je funkcija, ki omogoča preklop iz ene naprave na drugo sredi sestanka, s katero boste lahko še bolj fleksibilni. Kadarkoli, kjerkoli, z eno telefonsko številko, varno in s podporo 24/7.

*Microsoft Teams je blagovna znamka skupine podjetij Microsoft.


Vsebino omogoča podjetje NFON.