Velenjčani so se pred 2000 gledalci uspešno upirali 45 minut (25:23), v zadnji četrtini tekme pa so jim pošle moči, kar so izkušeni gostitelji izkoristili (30:24) in zanesljivo zmagali.

Najboljši posameznik pri Gorenju je bil Enej Slatinek Jovičić s sedmimi zadetki, od tega jih je šest dosegel v prvem polčasu.

Na klopi Nexeja je še pred nekaj dnevi sedel Branko Tamše, tokrat je ekipo vodil nekdanji slovenski selektor Kasim Kamenica, od srede pa bo trener še en nekdanji selektor Slovenije Veselin Vujović.

Gorenje je v drugem delu tega tekmovanja doživelo drugi poraz, potem ko je prejšnji teden proti Hrvatom iz Slavonije doma remiziralo s 27:27.

Velenjčani bodo evropsko sezono končali prihodnji teden, ko bodo v Rdeči dvorani gostili Skjern iz Danske.

Velenjčani po porazu v Našicah ostali brez možnosti za četrtfinale

Evropska liga, glavni del

Skupina II, 3. krog

NEXE – GORENJE VELENJE 34:27 (17:15)
2000 gledalcev

Nexe Našice: Kuzmanović, Račić 2, Bakić, Vejin 3 (2), Marguč, Sršen 7, Radovanović, Manci Micević, Gadža, Bezjak, Štrlek 7, Moslavac 4, Tomić, Cohen 4, Melić 5 (3), Pribetić 2.

Gorenje Velenje: Skok, Haseljić 1, Pipp 3, Velić 1, Maričič 2, Drobež 2 (1), Tatar 2, Sokolič 4 (2), Verdinek 2, Šiško 1, Jezernik, Tajnik, Taletović, Slatinek Jovičić 7, Predović 1, Hriberšek 1.

7-metrovke: 5/6; 3/3

Izključitve: 10 min; 6 min

SKJERN (DAN) – SÄVEHOF 33:34 (16:18)

Lestvica: Nexe 7, Skjern 6, Sävehof 5, Gorenje Velenje 2 točki.

Prvouvrščeni se uvrsti v četrtfinale, drugi in tretji pa v kvalifikacije za četrtfinale.