Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

sta
sta
0 12.11.2023 23:27:36

Atletico z zmago proti Villarrealu spet ujel stik z vrhom

Nogometaši Atletica slovenskega vratarja Jana Oblaka so v zadnji tekmi 13. kroga španske lige premagali Villarreal s 3:1 in spet ujeli stik z moštvi z vrha lestvice. Na četrtem mestu imajo zdaj 28 točk, a tudi tekmo manj. Vodi Girona s 34, Real jih ima 32, Barcelona pa 30.

Madridčani pa niso imeli lahke poti do zmage. Proti rumeni podmornici so se mučili skoraj do zadnjih minut, šele ob koncu so z dvema goloma Antoina Griezmanna (80.) in Samuela Lina (85.) strli odpor trdoživih tekmecev. Ti so z zadetkom Gerarda Morena, ki je Oblaka premagal v 20. minuti, povedli, potem pa je izenačil Axel Witsel v sodnikovem dodatku prvega polčasa.

Barcelona je v prvi današnji tekmi premagala Alaves z 2:1, a tudi ona se je namučila za uspeh. Na olimpijskem stadionu se je začelo s šokom za domače, saj je Barca dobila gol po le 17 sekundah igre, uspešen je bil Samu Omorodion. A je blaugrano rešil prvi zvezdnik Robert Lewandowski. Najprej je z glavo izenačil v 53. minuti, ob koncu tekme pa je v izkoristil še enajstmetrovko, ki jo je Barca dobila po prekršku Abdela Abqarja nad Ferranom Torresom.

V seviljskem mestnem derbiju so bili sprva bližje uspehu zeleno-beli gostje, za Betis je zadel Ayoze Perez. A je za točko Seville nato poskrbel Ivan Rakitić.

Že v soboto sta zmagala tako vodilna Girona, ki je v gosteh ugnala Rayo Vallecano z 2:1, kot drugi madridski Real s 5:1 Valencio. Real je z Valencio dosegel rutinsko zmago, Vinicius in Rodrygo sta zadela po dvakrat, gostje so prek Huga Dura ob koncu dosegli vsaj častni gol. Girona je začela s prejetim zadetkom, za Rayo je zadel Alvaro Garcia v peti minuti, potem pa je izenačil zdaj drugi strelec lige Artem Dovbik, ki je pri sedmih golih, v drugem delu pa je po 20 minutah Savio postavil končnih 2:1.