170335

Visok poraz “slovenskega” Sturma

Avtor: Urban Kolman
15. 9. 2022, 21.15

Slovenska nogometna reprezentanta Tomi Horvat in Jon Gorenc Stanković sta v 2. krogu evropske lige s svojim Sturmom v gosteh izgubila proti Feyenoordu z 0:6.

Zasedba iz Gradca, ki je v 1. krogu zmagala, se je na Nizozemskem hitro znašla v ogromnem zaostanku, saj je že v prvem polčasu dobila štiri gole, od tega je dva dosegel Iranec Alireza Jahanbakhsh, po enega pa Danilo in David Hancko. V drugem delu sta visoko zmago domačih potrdila Santiago Tomas Gimenez in Oussama Idrissi.

V tej skupini F je še Midtjylland presenetil Lazio in ga premagal s 5:1, zadelo je pet različnih nogometašev, med njimi Evadner, ki je unovčil prvo enajstmetrovko, zapravil pa drugo. Vse ekipe v skupini imajo po zmago in poraz.

V skupini E je Omonia brez Tima Matavža, ki ga ni bilo v kadru, gostovala pri Realu Sociedadu in izgubila z 1:2. Zmagoviti gol je v 80. minuti zabil Alexander Sorloth, ki bo z Norveško 24. septembra gostoval v Ljubljani na tekmi lige narodov.

Na drugi tekmi te skupine je Šerif Tiraspol proti Manchester Unitedu izgubil z 0:2, Jadon Sancho v 17. in Cristiano Ronaldo v 39. minuti z bele pike sta bila strelca. Sociedad je pri dveh zmagah, United in Tiraspol imata po tri točke, Omonia pa je še brez.

Ob 21. uri Bodö/Glimt Nina Žuglja gosti Zürich, medtem ko je druga tekma skupine A med Arsenalom in PSV preložena na 20. oktober. V skupini B Miha Zajc s Fenerbahčejem gostuje pri Rennesu, v skupini C pa Ludogorec Žana Karničnika, tega ni v kadru za tekmo, in trenerja Anteja Šimundže gostuje pri Betisu.

Vir: STA

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več