174963

Liga Nova KBM: Šenčur doma boljši od Rogaške, Helios Sunsi proti Zlatorogu iz Laškega

Avtor: Rene Vidmar
4. 11. 2022, 13.04

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so v 6. krogu lige Nova KBM premagali Rogaško s 85:59 (18:15, 42:26, 64:41).

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so prepričljivo dobili derbi sredine lestvice lige Nova KBM. Na domačem parketu so premagali Rogaško in vpisali četrti par točk. Na drugi strani so Slatinčani po nizu treh zmag doživeli tretji poraz v sezoni.

Gorenci so temelje za zmago položili v drugi četrtini, ki so jo dobili s 24:11 in v kateri so gostje dosegli le štiri koše iz igre. Prednost ob odmoru (42:26) so varovanci trenerja Miljana Pavkovića v nadaljevanju nadgradili in brez težav prišli do uspeha.

Emir Ahmedović je bil s 17 točkami (met iz igre 8:15) najboljši strelec pri Šenčurju, Dino Murić (11 točk) je imel največ skokov na tekmi (10), Matej Rojc pa največ podaj (7). Pri gostih je Urban Durnik zbral 18 točk (met iz igre 8:12) in 8 skokov.

Ggd Šenčur bo po reprezentančnem odmoru dvakrat gostoval (Ilirija, Hopsi Polzela), Rogaška pa v naslednjem krogu gostila Helios Suns.