140649

Poraz proti evropskim prvakom, ki ne boli, Dobovec se je prebil v top 16

Avtor: Marko Premrl
30. 10. 2021, 22.10

Igralci Dobovca so uspeli izpolniti svoj prvi letošnji evropski cilj, prebiti se med 16 najboljših. Po prvem srečanju zadnjega kroga je bilo jasno, da napredujejo tudi v primeru poraza proti Sportingu.

Dobovec se je na zadnji tekmi turnirja hitro znašel v zaostanku, že po 12 sekundah je zadel Diego Cavinato, Caio Ruiz pa je v sedmi minuti podvojil prednost branilca naslova. Cavinato je nato svoj drugi gol dosegel v 17. minuti.

V 23. minuti je vratar portugalske ekipe Guitta zadel za 4:0, minuto pozneje pa je Dobovec znižal zaostanek prek Tihomirja Novaka. V 28. minuti je Waltinho znova povečal prednost, Miguel Angelo pa je v 36. postavil končni izid.

V elitni del iz skupin od 1 do 4 napredujejo po tri ekipe, iz drugega dela (skupine od 5 do 8) po ena. Skupaj bo tako v elitni del šlo 16 ekip, ta pa bo med 23. in 28. novembrom. Prvaki skupin elitnega dela, torej štiri ekipe, si bodo zagotovili vozovnico za finalni turnir, ki bo konec aprila 2022.

Iz skupine 2 so tako v elitni del napredovali Sporting, ACCS, ki je danes s 6:0 odpravil Atyrau, in Dobovec.

Dobovec se v dosedanji zgodovini lahko pohvali s po štirimi naslovi državnega prvaka in tremi pokalnimi lovorikami, dvakrat je dobil tudi superpokal.

Prvič je v elitnem klubskem tekmovanju igral v sezoni 2015/16, nato še v sezonah 2018/19 in 2019/20. Prejšnja sezona je zaradi pandemije novega koronavirusa potekala v spremenjeni obliki, Dobovec pa je kot prvi slovenski futsalski klub sploh tekmoval na zaključnem turnirju, ki je bil v Zadru.

V ligi prvakov je vsakič, torej štirikrat, prišel vsaj med 16 najboljših ekip v Evropi.

Vrhunce tekem in povzetke srečanj zadnjega kroga 1. SFL si boste lahko ogledali v četrtkovi oddaji futsal magazin.

VIR: STA

1

2

Dončič po prvi polfinalni tekmi: Koga briga moj strelski izkupiček? (VIDEO)...Več

3

1

Bitka za Schalkejevega čudežnega dečka se stopnjuje: V najboljšem položaju Bavarci in biki...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več