Stefanos Cicipas je osvojil svoj osmi ATP-turnir. Foto: Reuters

Grk je v prvem nizu z izjemo prvih dveh iger prevladoval v vseh prvinah teniške igre. Le nekaj nervoze za uvod dvoboja ga je stalo zaostanka z 1:2, potem ko je že v tretji igri 22-letni Španec prišel do brejka. Toda presenetljivi finalist Davidovich Fokina (zanj je bil to prvi finale na najvišji ravni) je že v naslednji igri brez dobljene točke tudi sam prepustil servis tekmecu in bil v nadaljevanju niza nemočen proti petemu igralcu sveta. Prvi niz je po drugem odvzemu servisa v osmi in zanesljivem začetnem udarcu v deveti igri po 31 minutah dobil s 6:3.

V drugem je takoj odvzel servis 46. igralcu sveta, a nato nerazumljivo popustil in dovolil izenačenje. Španec je igral vse bolje in pretil Cicipasu, vseeno pa je Grk prišel do brejka in servisa za zmago pri 5:4. Davidovich Fokina je znova izenačil, nato bil tudi sam blizu zmage v drugem nizu, a se je Cicipas rešil v podaljšano igro. To je nato zanesljivo dobil in upravičil vlogo favorita.

Drugi letošnji finale, prva zmaga

Lani je v kneževini v finalu premagal Rusa Andreja Rubljova. Skupno je 23-letni tenisač iz Aten pri osmih naslovih na turnirjih ATP, nastopil pa je v 19. finalu. Letos je igral še v finalu Rotterdama, kjer ga je februarja premagal Kanadčan Felix Auger-Aliassime. Zmaga v Monte Carlu je za Cicipasa dober obet pred začetkom Roland Garrosa čez dober mesec, lani je v Parizu izgubil v finalu.

Na lestvici ATP bo v ponedeljek ostal peti na svetu, medtem ko bo Davidovich Fokina napredoval na 27. mesto, kar bo njegova najvišja uvrstitev v karieri. Na poti do finala je v drugem krogu premagal tudi prvega igralca sveta Novaka Đokovića, v četrtfinalu pa zmagovalca Indian Wellsa Taylorja Fritza.