12.40

1 leto, 9 mesecev

Thermometer Blue 0,36

1

Radovan Karanović Gregor Sikošek liga prvakov liga prvakov kvalifikacije Šerif Tiraspol NK Maribor NK Maribor

Četrtek, 21. 7. 2022, 12.40

po remiju mariborčanov s Šerifom iz tiraspola

Karanović: Imamo dober izhodiščni položaj

1

NK Maribor : Šerif Tiraspol, kvalifikacije za ligo prvakov, Martin Milec | Mariborčani so na uvodnem obračunu drugega kroga kvalifikacij proti Šerifu remizirali brez prejetega gola. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Mariborčani so na uvodnem obračunu drugega kroga kvalifikacij proti Šerifu remizirali brez prejetega gola.

"Najpomembneje je, da nismo izgubili, menim, da imamo dober izhodiščni položaj," je po uvodnem obračunu 2. kroga kvalifikacij lige prvakov, na katerem je NK Maribor doma remiziral (0:0) z moldavskim Šerifom iz Tiraspola, dejal trener slovenskih prvakov Radovan Karanović.

NK Maribor : Šerif Tiraspol, kvalifikacije za ligo prvakov, Ivan Brnić
Sportal Maribor v Ljudskem vrtu preživel napade Šerifa

Nogometaši NK Maribor so v prvem krogu kvalifikacij za ligo prvakov preskočili belorusko oviro Šahtar iz Soligorska, v drugem krogu pa jim nasproti stoji za spoznanje kakovostnejši Šerif iz Tiraspola.

Moldavski klub je v lanski sezoni lige prvakov navduševal, najprej je uspešno prestal kvalifikacijski del, nato pa mešal štrene tudi v skupinskem delu. Za največje presenečenje je poskrbel na drugi tekmi, ko je na kolena spravil poznejšega zmagovalca tekmovanja Real Madrid, v skupini pa na koncu z dvema zmagama, remijem in tremi porazi končal na tretjem mestu.

"Najpomembneje je, da nismo izgubili"

Mariborčani so v boju z Moldavci, ki so v prvem krogu letošnjih kvalifikacij izločili Zrinjski, remizirali, mreži sta ves igralni čas ostali nedotaknjeni.

"Mislim, da imamo dober izhodiščni položaj. Najpomembneje je, da nismo izgubili. Je pa res, da smo bili v drugem polčasu malo preveč pasivni v napadu. A razumem fante, nasproti je bila ekipa, ki je lani suvereno igrala v ligi prvakov, tako da so med tekmo verjetno imeli določeno mero spoštovanja," je po koncu obračuna dejal trener Štajercev Radovan Karanović.

"Najpomembneje je, da nismo izgubili." | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida "Najpomembneje je, da nismo izgubili." Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Dinamo Zagreb, Škupi
Sportal Škandal v Zagrebu: V glavni vlogi navijači Dinama in makedonskega kluba #video

Izkoristiti predvsem zadnje minute

Moštvi se bosta tako za napredovanje udarili v torek na Stadionul Sheriff v Tiraspolu. "Zagotovo imam še rezerve. Zdi se mi, da smo sploh na začetku igrali nekoliko v krču. Če bomo igrali malo bolj sproščeno, predvsem v igri z žogo, menim, da se nam bodo odprle priložnosti. Proti koncu je nasprotnik po mojem mnenju nekoliko izgubljal moč, na drugi tekmi bo treba izkoristiti te zadnje minute, jih stisniti in iztržiti ugoden rezultat," se boljše predstave v Moldaviji in napredovanja nadeja Gregor Sikošek.

"Proti koncu je nasprotnik po mojem mnenju nekoliko izgubljal moč, na drugi tekmi bo treba izkoristiti te zadnje minute, jih stisniti in iztržiti ugoden rezultat." | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida "Proti koncu je nasprotnik po mojem mnenju nekoliko izgubljal moč, na drugi tekmi bo treba izkoristiti te zadnje minute, jih stisniti in iztržiti ugoden rezultat." Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Povratno srečanje se bo v torek začelo ob 19. uri. Zmagovalec se bo v tretjem krogu lige prvakov pomeril z boljšim iz finsko-češkega dvoboja HJK Helsinki - Viktoria Plzen. Čehi so v sredo na gostovanju zmagali z 2:1.

Gorica Bravo
Sportal Stota zmaga za Srebrniča, Olimpija razžalostila Muro

Fotogalerija s tekme NK Maribor : Šerif Tiraspol (Foto: Blaž Weindorfer/Sportida):

Fotogalerija
1 / 52

V soboto proti povratnici med prvoligaško druščino

Še pred gostovanjem v Moldaviji pa Mariborčane, ki so branjenje naslova slovenskega prvaka začeli s porazom proti Radomljam (0:3), čaka drugi obračun domačega prvenstva – v soboto bodo gostili povratnico v prvi ligi Gorico.