Gladka zmaga Cedevite Olimpije proti Krki

Krka je vodila le v uvodnih minutah, nato pa nenehno lovila tekmece, a je bila sredi zadnje četrtine še v igri za presenečenje (59:65; 61:68), toda državni prvaki, ki v državnem prvenstvu v končnici igrajo z vsemi najboljšimi, so z delnim izidom 0:14 odpravili dvome o zmagovalcu.

Sorodna novica Šentjur na uvodu v končnico šokiral prve nosilce

Zoran Dragić je bil najučinkovitejši, dosegel je 21 točk (iz igre 6/9), od tega 16 v prvem polčasu, imel je še osem skokov (statistični indeks 27). Yogi Ferrell je dodal 16 točk. Leon Stergar in Rok Stipčević sta bila s po 14 točkami prva strelca Krke, ki jo je mučil predvsem met za tri točke (4/30) in skok (34:45 za goste)

V ponedeljek bi si Cedevita Olimpija z zmago na domači tekmi že lahko priborila nastop v polfinalu.