Barcelona je z 11 naslovi daleč najuspešnejše moštvo v Ligi prvakov. Petkrat je bil evropski prvak Gummersbach, vendar nazadnje leta 1983. Kiel se je na vrh Evrope zavihtel štirikrat. Foto: Reuters

Za Barco igrata tudi Blaž Janc in Domen Makuc, v finalu sta dosegla po en zadetek.

Tretje mesto je osvojil Kiel, ki je bil prav tako po 7-metrovkah s 37:35 boljši od Veszprema.

Finalni dvoboj pred 19.250 gledalci so bolje začeli Katalonci, ki so v 18. minuti vodili z 10:7. Nato so do sape prišli tudi varovanci slovitega Talanta Dušebajeva in izenačili na 12:12. Ob polčasu je imela Barcelona gol prednosti (14:13).

V drugem polčasu se je nadaljeval izenačen obračun. V končnici se je zmaga nasmihala Barci, a je dve sekundi pred koncem rednega dela tekme s strelom s šestih metrov beloruski krožni napadalec Arcjom Karalek izsilil podaljšek.

V desetminutnem dodatku ni bilo končne odločitve, v "loteriji" pa so bili bolj zbrani Španci. Zadeli so vseh pet 7-metrovk, v poljski ekipi pa je v tretji seriji zgrešil Alex Dušebajev.

Odkar od leta 2010 organizirajo sklepne turnirje četverice v Kölnu, je Barcelona prvi klub, ki je ubranil naslov, s štirimi zmagoslavji v Nemčiji pa je tudi najuspešnejši.

Aleix Gomez je bil z devetimi zadetki najboljši strelec finala. Foto: Reuters

Kdo je v najboljši ekipi sezone?

Evropska rokometna zveza (EHF) je pred začetkom turnirja v Lanxess Areni objavila tudi najboljšo ekipo v Ligi prvakov za sezono 2021/22. V njej so danski vratar Niklas Landin (Kiel), švedsko levo krilo Hampus Wanne (Flensburg), srbski levi zunanji Petar Nenadić, francoski srednji zunanji Kentin Mahe (oba Veszprem), francoski desni zunanji Dika Mem, špansko desno krilo Aleix Gomez (oba Barcelona) in poljski krožni napadalec Kamil Syprzak (PSG).

Najboljši obrambni igralec je Nemec Hendrik Pekeler (Kiel), najboljši mladi igralec je Norvežan Tobias Groendahl (Elverum), najboljši trener pa Talant Dušebajev (Kielce).