[2]
199386

Hrabri Celjani do senzacije na Portugalskem, po enajstmetrovkah padla velika Vitoria!

Avtor: Klemen Verlič
4. 8. 2023, 00.15

Nogometaši Celja so na povratni tekmi 2. kroga konferenčne lige po enajstmetrovkah na gostovanju premagali Vitorio Guimaraes s 5:2 (0:0, 1:0). Slovenci so se prebili v 3. krog kvalifikacij, potem ko so pred enim tednom v Celju izgubili s 3:4.

Če bi upoštevali le vrednost klubov na Transfermarktu, bi Celjanom (6,95 milijona) proti Vitorii (44,5 milijona evrov) le malokdo dal kakšno možnost v dvoboju s portugalskim. Toda izbranci Alberta Riere so na gostovanju favoriziranim tekmecem, ki so imeli žogo precej več v posesti in sprožili tudi več strelov, predstavljali zahtevno oviro, še posebej ko je Gregor Bajde izničil zaostanek s prve tekme.

To je napovedalo presenetljiv razplet, ki se je uresničil po strelih z bele pike. Celjani so bili pri teh bolj zanesljivi in si priigrali nov evropski dvoboj. Tekmec v 3. krogu bo Neman Grodno iz Belorusije.

Uvodnih 20 minut ni prineslo posebej nevarne akcije za ene ali druge, oboji so sicer nekajkrat poskušali s streli, a se izid ni spremenil. Tudi oba celjska, Gregorja Bajdeta v četrti in Luke Bobičanca v 17. minuti sta bila preslaba.

V 29. minuti je imel novo priložnost za Celjane Ikwuemesi, a so mu domači branilci strel blokirali, že v sodniškem dodatku prvega dela pa je Andre Silva zadel prečko celjskih vrat.

V 51. minuti je Matjaža Rozmana v celjskih vratih preizkusil Thomas Händel, v 59. minuti pa še Joao Silva, a je celjski vratar obakrat dobro opravil svoje delo.

So pa Celjani v 65. minuti prišli do pomembnega zadetka. Po kotu Luke Bobičanca ter podaji Klemna Nemaniča je z glavo zadel Bajde. Slabih 15 minut pozneje so bili slovenski podprvaki blizu drugemu zadetku, ko je Denis Popović zadel vratnico.

Portugalci bi lahko v tretji minuti sodniškega dodatka prišli do odločilnega zadetka, ko je streljal Jose Carlos, izkazal pa se je Rozman ter ekipi poslal v podaljšek.

V tem sta imela v 102. minuti pri Celju priložnosti Lovro Bizjak in Nemanič, a ju nista izkoristila, podobno velja za Andreja Amara na drugi strani v 114. minuti.

To je pomenilo, da bodo sledile enajstmetrovke. Pri teh je Celje precej bolje delovalo pod pritiskom. Portugalci so namreč zagrešili svoja prva strela, medtem ko je pri Celju v drugi seriji zgrešil le Nino Kouter.

To pa ni bilo usodno, z natančnim strelom je usodo Portugalcev zapečatil David Zec. Ob njem so bili uspešni še Popović, Bizjak in Matic Vrbanec.

Vir: STA

1

Matej R. Mavrič: “V Sloveniji imamo talentirane igralce in trenerje, dajmo jim priložnost” (VIDEO)...Več

2

Studio ŠTV: Leverkusen je najlepša nogometna zgodba letošnje sezone (VIDEO)...Več