180987

Bucikova osma v Kranjski Gori, zmaga Kanadčanki

Avtor: Kenny Jan
7. 1. 2023, 14.10

Kanadčanka Valerie Grenier je zmagala na veleslalomu za svetovni pokala alpskih smučark za 59. Zlato lisico v Kranjski Gori. Druga je bila Italijanka Marta Bassino s 37 stotinkami zaostanka, tretja pa Slovakinja Petra Vlhova (+0,40). Ana Bucik, edina Slovenka v finalu, je bila osma (+1,38) za svoj najboljši veleslalomski izid kariere.

Tina Robnik, ki se vrača po poškodbi, je bila zelo blizu uvrstitvi v svoj prvi finale v tej sezoni. Za 30. mestom, ki je še vodilo v drugo vožnjo, je zaostala 37 stotink, osvojila je končno 38. mesto. Neja Dvornik je zasedla 55. mesto med 58 tekmovalkami, ki so prvo vožnjo končale v cilju.

V nedeljo bo v Kranjski Gori še drugi veleslalom za Zlato lisico.

Vir: STA

1

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več

3

Matko za Šport TV: Pokazal sem, da lahko tudi po poškodbi ohranim formo (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več