218663

Maribor zgolj do točke proti Rogaški

Avtor: Aljaž Pirnat
25. 2. 2024, 15.15

Nogometaši Rogaške in Maribora so se v 23. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 0:0.

Rogaška je znova pokazala, da je spomladi povsem drugačna ekipa kot jeseni. Čeprav je v prejšnjem krogu visoko izgubila pri vodilnem Celju, pa je proti Mariboru pokazala celo nekaj več konkretnosti kot gostujoča zasedba, ki pa je imela najlepšo priložnost tekme. A ne enim ne drugim ni uspelo zatresti mreže, tako da so se razšli z delitvijo plena. Maribor ostaja tretji, Rogaška pa zadnja na lestvici.

Slatinčani so v deveti minuti prvič zagrozili, ko je Patrik Mijić prišel do strela z roba kazenskega prostora, Ažbe Jug pa je bil na mestu. Mijić je poskusil tudi dve minuti pozneje, vendar z leve strani kazenskega prostora žogo poslal mimo vrat.

Mariborčani, ki so začeli brez sicer napadalno razpoloženih Josipa Iličića in Arnela Jakupovića, so prvi zaključni strel sprožili v 17. minuti, ko je bil precej nenatančen Sven Šoštarič Karič.

V 41. minuti so domači, ki so dotlej imeli lepše priložnosti, zahtevali najstrožjo kazen po padcu Mijića pred vrati Maribora, a do nje ni prišlo. Malce pozneje je Rok Pirtovšek žogo poslal čez gol s strelom z glavo.

Kmalu po začetku drugega polčasa je Hilal Soudani po kotu žogo poslal mimo vrat, v 53. minuti pa je po poškodbi Luke Uskokovića po dolgem času spet zaigral kapetan Maribora Martin Milec.

V 60. minuti so imeli Mariborčani najlepšo priložnost na tekmi, ko je Maks Barišić že šel mimo Ajdina Mulalića, na koncu pa žogo poslal v prečko.

Tudi Slatinčani pa so še naprej kazali odločno predstavo, nekajkrat opozorili nase, vendar brez pravega zaključka. Že v sodniškem dodatku je Soudani po kotu prišel do novega strela z glavo, a tudi on zgrešil cilj.

Rogaška bo v 24. krogu v nedeljo gostovala v Kopru, Maribor pa bo dan prej gostil Domžale.

Vir: STA

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več