Poroka na prvi pogled: Rudi in Marjetka, ko ju ...

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

Ekipa SN
Ekipa SN
5 02.11.2023 06:39:19

Po grozljivem trčenju se je oglasil nesrečni vratar Radomelj: Jem po slamici, o Dardanu pa ...

ALESFEVZER.COM
Nedeljski dvoboj med Radomljami in Muro se je končal brez zmagovalca, bilo je 1:1, kar pomeni, da so mlinarji svoj niz neporaženosti raztegnili na štiri tekme. Po vodstvu Prekmurcev so rumeno-črni v sodniškem podaljšku izenačili, toda srečanje je zaznamoval neljub dogodek v peti minuti. Takrat so gostje uprizorili hiter protinapad, Dardan Shabanhaxhaj je sam prišel pred vratarja Emila Velića. Domači čuvaj mreže je Avstrijcu pogumno zaprl pot, a sledilo je grozljivo trčenje ...

Murin napadalec je s kolenom silovito priletel v Velićev obraz, radomeljski vratar pa je negibno obležal na tleh in takoj je bilo jasno, da gre za nekaj hujšega. Velić je bil nekaj trenutkov brez zavesti, njegov obraz pa je oblila kri. Uroš Korun, Ognjen Gnjatić in Shabanhaxhaj, ki so mu bili najbližje, so nesrečnemu vratarju nemudoma pritekli na pomoč, ga hitro položili v položaj za nezavestnega in mu prijeli jezik, da so preprečili morebitno zadušitev. Zgolj nekaj trenutkov pozneje so na zelenico domžalskega Športnega parka pritekli reševalci, Velića oskrbeli na kraju dogodka in ga nato, ko je bil že pri zavesti, odpeljali v bolnišnico. Stvari so se odvile z resnično veliko hitrostjo, tako da je bilo srečanje prekinjeno približno pet minut.

Bilo je, kot da bi nekdo ugasnil luč
Včeraj pa smo se z radomeljsko hobotnico lahko tudi pogovarjali. Veliću zaradi pretresa možganov zdravniki še ne dovolijo, da bi »normalno« uporabljal telefon, gledal televizijo ali v računalniški zaslon. Njegovo stanje se počasi izboljšuje, čeprav pravi, da je obraz še vedno močno otečen. Na začetku pogovora smo se najprej vrnili v peto minuto nedeljske tekme, ki je bila druga njegova v tej sezoni. Pred tem je imel težave s hrbtom, zaradi katerih je bil na stranskem tiru dva meseca, to pa je bila zanj do zdaj tudi edina resnejša poškodba v karieri. »Doslej res nisem imel težjih poškodb, zdaj pa v zgolj nekaj mesecih dve, ki zahtevata daljše zdravljenje. Nisem navajen na take stvari, zato je po psihološki plati to težko sprejeti, vendar je, kar je. Do trka se spomnim vsega, tudi situacije ena na ena s Shabanhaxhajem. Vem, da sem branil, potem pa me je zadelo. Bilo je, kot da bi nekdo ugasnil luč. Ne vem, kako dolgo je trajalo, a po tem, ko so mi pomagali in me zbudili, sem se zavedal vsega. Čez približno minuto sem spet prišel k sebi in se zavedel, kaj se je zgodilo,« se dogodka spomni Emil Velić, na vprašanje, kakšne bolečine je čutil v tistem trenutku, pa je odvrnil: »Ne morem reči, da ni bilo ničesar, vendar sem šele v bolnišnici videl, kako je vse skupaj videti; ustnica, nos, zobje, to je bil velik šok. Lahko pa rečem, da takrat niti nisem razmišljal o bolečini.«

CELOTEN POGOVOR SI LAHKO PREBERETE V ČETRTKOVI TISKANI EKIPI SN, KI JO DOBITE TUDI NA TRAFIKA24.SI.

Značke: radomlje, mura